Meteoroloji’den 9 ilimize solgun kodlu uyarma: Çökelge çapul olasılığı var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin yıldız, iç ve şark kesimlerinin parçalı saha vadi çokça bulutlanmış, sabah ve öğle vakti saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın güney ilçelerinin; akşam ezanı ve geceleyin saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, gayrı yerlerin bir iki bulutlu ve degaje geçeceği hesap ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; baran ve bora, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın faziletkâr kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabahleyin ve tün saatlerinde Marmara, Garp Karadeniz’in çöz kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde parmak ve düzlük meydan sis bekleniyor. Şarki Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’birlikte türap taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Şark Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’birlikte ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış kabil olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

PROF. DR. ABAT: ÇÖKELGE DOYUMLUK OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Rahat içtimai iletişim araçları hesabından “Zaman Gün Doğusu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’da (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı var. Yağmur da olacak nedeniyle çamur soygunculuk olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: