Meksika ve Peru şekil bankalarından ürem artışı

Meksika Tarz Bankası, enflasyonun 21 yılı fazla bire bir süredir en yüksek hıza ulaşmasının ardından siyasa nema oranını tamam zamanların sunma efdal seviyesine çıkardı, fakat geçmiş kararında dile getirilen delimsirek sürekli ileriye çevrik yönlendirmeden vazgeçti.

Banxico adına tanıdık banka Bloomberg anketindeki 24 ekonomistin tümünün beklediği kadar, nişanlık oranına 75 temel puanlık ikinci aynı arka arkaya artım ile oranı %8.5’e çıkardı.

Peru Format Bankası emare repo oranını %6.5’e yükseltti

Peru Forma Bankası, gösterge Repo oranını 50 temel benek artırarak %6.5’e yükseltti ve bakır zengini ülke, dünyanın çoğuyla alay malay daim faziletli enflasyonla uğraş ederken art arda 13. ürem artışını yaptı.

Peru’da para şişkinliği, Temmuz ayında az buçuk yavaşlayarak %8,74 olarak açıklanmasına karşın, 25 yılın bildirme faziletkâr seviyesinde.

Peru Biçim Bankası, enflasyonun 2023’ün ikinci yarısına kadar ülkenin %1-3’lük uğur bandına geri döneceği tahminini yineledi. Banka antrparantez düşen enerji ve besin fiyatları nedeniyle enflasyonun bundan sonra aşamalı olarak düşmesini beklediğini söyledi.

Charles Evans: Fed ati yıl faiz oranını %4’e yükseltebilir

 

Fed’den faiz tasarruf beklentisi değişti

 

İngiltere’de kullanılmamış repo artış sinyali

 

Fed’den 75 baz puanlık nema artışı beklentisi artıyor

 

Romanya Şekil Bankası faiz artırdı

 

Hindistan Eşkal Bankası getiri artırdı

 

Share: