Mehmet Balkır Tenis Kompleksi açılışı yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla düzenlenen “Arsıulusal Gaziantep Cup Alan Topu Turnuvası” tanıtım töreni ve bakir tenis kompleksi açım töreni Bozuk Başbakan Yardımcısı Mehmet Parıltı’in katılımıyla yapıldı.

Turnuva, Mehmet Balkır Spor Kompleksi’nde yapılan, bölgenin ve Türkiye’nin bildirme balaban alan topu organizasyonlarından olacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesince, Toyluk ve Spor Bakanlığı, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Arsıulusal Alan Topu Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen kodifikasyon, 24- 30 Ekim tarihleri beyninde gerçekleşecek.

19 ülkeden 72 sporcu katıldı

Turnuvaya acun tenisinde önceki 500’deki sporcular ve Türkiye’den da milli tenisçileri çerçeveleyen Moldova, Romanya, İsviçre, İsveç, Kazakistan, İtalya, Fransa, Ukrayna, Avusturya, Polonya, Müttehit Krallık, İspanya, Avustralya, Özbekistan, Uruguay, Amerika Müttehit Devletleri’nin de aralarında bulunduğu 19 ülkeden 72’e yakın aç tenisçi katılacak.

3 sınırlı anif tenis kortu hizmete açıldı

Törende ayrıca tesise 5 arazi tenis kortu, 1 sert korta ek namına 3 sınırlı sert kortun açılışı protokolle birlikte yapıldı. Küşat kurdelesini Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice, Türkiye Alan Topu Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve memleket protokolü tesisi hizmete açtı.

Açılış töreninde müşavere fail Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turnuvayla birlikte tenisin ‘arz’lerinin Gazi şehre geldiğini aktararak, “Seçkin medeniyet burada en ateş parçası dönemini yaşadı. Bu şehir bu yüzden tıpkısı medeniyet şehri. Bu bölgenin kalkınması üzere elimizde şişman ayrımsız kültürel miras var. Geleceğe atmak bu mirası boynumuzun borcu. İnsanımızı iyice bire bir şekilde yetiştirir geleceğe hazırlarsak dünyanın sözünü bilcümle beraber söyleyeceğiz. Bakir bire bir yüzyıl başlıyor. Vukuf, mekân ve insana envestisman bu çağı dubara ediyor. İşte bu yüzden bu tesisleri yaptık. 100’üncü yılımızı tamamladık. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet bize okazyon eşitliği verdi, Mehmet Şimşekleri, belediye başkanlarımızı yetiştirdi” dedi.

“Biz şampiyonlar yetiştirmek için buradayız”

Cumhuriyetin yıpranmamış yüzyılında yenilikler ve yeni söylemlerin olmasının gerekliliğini vurgulayan Atmaca, “Yıpranmamış aynı şey söylerken ‘Niye sporla, tenisle uğraşıyorsunuz’un cevabı olarak Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ‘Ben sporcunun anlaklı, acara ve ahlaklısını severim’ diyor. Cumhurbaşkanımız, ‘Spor hangi yenilgi üzüntüsü ne edinim sevincidir. Spor özgüvendir, cesarettir’ yerine cevap veriyor. Sporun kaybedeni namevcut. İşte şampiyonlar şehri. Tığ şampiyonlar yedirmek amacıyla buradayız. Tesislerimizle gelişigüzel çocuklarımızı yetenek taramalarıyla geleceğe giymek gerekiyor. Bire Bir sükse hikayemiz var. Çocuklarımıza destek ve okazyon verirsek iri başarı kazanıyoruz. Şu anda ‘Açık ve vabeste adına nerede daha çok kasılma var?’ derseniz İstanbul’dan sonradan Gaziantep’e geleceksiniz” şeklinde konuştu.

“Bu şehri spor kalkınmasında da hükûmet merkezi ika azmi ve kararlılığındayız”

Konuşmasının akıbet bölümünde yıpranmamış hedeflerinin olduğunu belirten Başkan Mecnunca, “Spor şehri Gaziantep için bütün birlikte nazik gayret gösteriyoruz. Alan Topu benzeri ekonomi. Envestisman tahsis etmek lazım. Federasyonla görüştük. Bu şehri spor kalkınmasında de başkent yapma azmi ve kararlılığındayız. Alan Topu deyip geçmemek lazım. Tıpkısı yaşam biçimi. Yıpranmamış Federer, Serena’lar esermek için buradayız. Ailelerden planlama ve takip istiyoruz. İstediğiniz değme şeye zaman ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Serencam olarak böke kent ve şampiyon tenisçiler olacak” ifadelerini kullandı.

“Bu şehre değme gelişimde ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inancım artıyor”

Eski Başvekil Yardımcısı Mehmet Parıltı Gaziantep’e seçkin geldiğinde ülkenin potansiyeline ve geleceğine olan inancının arttığına ilgi çekerek, “Bu kadim şehir vefa, ayrıntı göstererek tıpkısı okula ve alan topu kompleksine ismimin verilmesi beni olağandan mutlu etti. Bu güzel şehrimize, bu kadim kentte takım ruhuyla 11 sene okunabilen hizmet onuru ve fırsatı verildi. Bu şehre seçkin gelişimde ülkemizin potansiyeline ve geleceğine inancım artıyor. İnanılmaz aynı cümbüş, erke ve gizil var. Zira burada bire bir grup ruhu var. Kol ruhu birbirine güvenenlerin, alay malay tıpkısı vizyonu ve stratejiyi hayata buyurmak üzere ceht var. Gaziantep, dünyanın arz kebir şehirlerinden biri” ifadelerine vadi verdi.

“Türkiye’nin bildirme iri ve ateş parçası evolüsyon motorlarından biri Gaziantep’tir”

Gaziantep’in böke şehir, yeşil kent ve gastronomi şehri zar edilmesinin rastlantısal olmadığını söyleyen Parıltı, “Gaziantep’in topyekün ayrımsız evolüsyon çabası var. Rikkat ziyaretlerimde yapılmakta olanları gösterdiler. Bugün Başbuğ Fatma Mecnunca ile Gaziantep çok bahtlı. Buranın enerjisi insanı cezbediyor. Bu nedenle kent büyüyor kabına sığmıyor. Bura bir ticaret ve sanayi üssü. Bunun henüz müstakbel taşınması için kızıl başkanımızla uluslararası bir nice çalışmayı alay malay yaptık. Sanayi olması yetmez birinci sınıf okula, böylesine nitelikli spor kompleksleri geçişsiz. Gaziantep kültürel ve bir nice alanda sınırları aşıyor. Türkiye’nin arz balaban ve zihayat gelişme motorlarından biri Gaziantep’tir. Bu kesintisiz müteharrik kent liderlerinin başarısı. Benim ismimin bu şehrin benzeri yerlerinde olması benim için balaban aynı onur” dedi.

“Çaplı gençlerimizle hayat dolu bir ülkeyiz”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise federasyonun birçok projesinin olduğunu aktararak, “Çaplı sporcularımıza imkan verilirse haddinden fazla elan şişman amal yapacağımıza inanıyorum. Tabii bunları hoppadak manzara etme ve düşünmeyle gayrimümkün. Stratejilerimizin olması ve bunların hayata geçmesi lazım. Önümüzdeki verilerde görüyoruz kim canlı bir zat ve iri aynı coğrafyadayız, çaplı gençlerimizle hararetli tıpkısı ülkeyiz. Yerel yönetimlerimiz, idarecilerimiz, sporcularımız ve ailelerle ayrımsız koordinasyon gerekiyor. Tenisin zengin sporu olmadığı algısını bina etmek amacıyla sokaklara indik. Gaziantep kendisine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi namına bize bu şansı tanıdınız” diye niteleyerek konuştu.

Mehmet Şimşek gösteri maçı yaptı

Konuşmaların ardından protokol turnuvanın açılış müsabakasını izledi. Mehmet Parıltı sahaya inerek eylem maçı yaptı. – GAZİANTEP

Share: