Kütahya’da ilkokul öğrencileri Frig Vadisini gezdi

Kütahya’birlikte beş öğrencileri, güneş ve huy gezisi kapsamında Frig Vadisi’ni gezdi.

Kütahya Martir Bonkör Akyıldız İlkokulu 4’üncü sınıfı öğrencileri için, sınıf öğretmeni İbrahim Haskan Yiğit ile dershane temsilcisi Esra Dolavcı önderliğinde yolculuk düzenledi.

Merkeze vabeste İnli köyüne yapılan seyahat, köyde bulunan ayrımsız tesisteki kahvaltıyla başladı.

Gezi kapsamında tesisin bahçesinde değişik oyunlar oynayan öğrenciler, delil eşliğinde bölgede bulunan Frig evi, Frig mağaraları ile kayaç mezarlarını inceledi.

Sınıf Öğretmeni İbrahim Haskan Yiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya’nın tarihi zenginliğini öğrencilerine üstelik bildirmek ve onların de bu tarihi yerinde görebilmelerine imkân hatırlamak namına bu geziyi düzenlediklerini söyledi.

Öğrencileri ile birlikte az çok evire çevire tıpkısı yolculuk yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Yiğit, şunları kaydetti:

“Öğrenci ve velilerimizle bu arada Frig medeniyetinin kalıntılarının pahal olduğu bölgelerimizden olan İnli köyümüze yolculuk düzenledik. Gezimize imkanı olanlar katıldı. Öğrencilerimizle burada kâin eserleri yakından görüp inceledik. Bunun beraberinde tıpkısı karye ortamını mektepli ve velilerimizle beraber deneyimledik. Bu etkinliklerin genişleyerek elan da farklı şekillerde olması amacıyla elimizden geleni yapacağız.”

Organizasyon işletmecisi İncilay Bayındır Alp üstelik Frig Vadisi’nin tanıtımına ulama arz etmek amacıyla köylerinde tesis açtıklarını dile getirdi.

Tarih ve tabiat ile iç içe tıpkısı periyot nâkil öğrenciler ile aileleri bile seyahat programına emeği geçenlere teşekkür etti.

Share: