Konya’dan sarsıntı bölgesine 114 arkalama tırı uğurlandı

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra bugüne büyüklüğünde bölgeye 114 tır yardım malzemesi gönderildi.

Konya’dan bölgeye destek ve yardımlar devam ediyor. Konya Valiliği, AFAD ile belediyelerin koordinasyonunda Konya Spor ve Kongre Merkezi’nde oluşturulan Yardım Çokluk Merkezi’nde toplanan yardımlar, 48 tırla bölgeye ulaştırıldı.

Kumbarasını, çikolatalarını, oyuncağını, bebeğini hareket bölgesine gönderen çocukların ve ailelerinin kolilerin içine bıraktıkları mektuplar ve notlar dikkati çekti.

4 yaşındaki tıpkı kız çocuğunun “Sıla” ismini verdiği çaput bebeğini, “Ne yaparsak yapalım, acınızı dindiremeyeceğimizi biliyoruz. Rabbim kaş ve yardımcınız olsun. Aynı nebze bile olsa yaşadıklarınızı sohbet etmek yerine… Rabbim tekrar böyle acı yaşatmasın. Önceki olsun.” notuyla gönderildi.

Hedef Belediyesi da depremden etkilenen toprak amacıyla seferber oldu.

Bölgeye kontrol kurtarma ekipleri, ateş parçası mutfak tırı, aksiyon makineleri, tahaffuz otobüsleri, yararsız kamyonları ulaştıran Hedef Belediyesi, iç dizaynı sedirli mağaza şeklinde düzenlenmiş 1 otobüs ve 1 tıra yüklenen konteynerleri yola çıkardı.

Selçuki Belediyesinden 52 arkalama tırı

Selçuklu Belediyesi üstelik müzaheret malzemesi gebe 52 tırı, Hatay’daki depremzedelere ulaştırılması amacıyla bölgeye gönderdi.

Selçuki Belediyesinin koordinasyonunda başlatılan kampanyaya haddinden fazla sayıda yurttaş bent gösterdi.

Konya Tecim Odasınca, müstacel gerekseme malzemesi kâin 13 tır üstelik Hatay’a uğurlandı.

Share: