Kastamonu’dan hareket bölgesine 46’sı komando er almak amacıyla 353 can görevlendirildi

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler zımnında Kastamonu’dan bölgeye 46’sı komando girmek amacıyla 353 yabanlık grup görevlendirildi.

Kastamonu Valiliğinden yapılan bağlanmış açıklamada, AFAD Müdürlüğünden 13, Kastamonu itfaiyesinden 8, Orman Havza Müdürlüğünden 12 kişilik istirdat ekibi görevlendirildiği ifade edildi.

Tosya, Taşköprü, Devrekani ve Bozkurt itfaiye ekiplerinden 16 personelin üstelik deprem bölgesine hareket ettiğinin anlatım edildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

“İl Keyif Müdürlüğünden 81 personel, İl Uyanık Komutanlığından 46 komando er, 5 JAK personeli, kapik operatörü, ekip komutanı gelmek için 53 personel ve arama köpeği. Küre Hitit Bakır Maden İşletmesinden 5 personel, Acacia Hanönü Beyaz Zehir İşletmesinden 20 personel, İLBANK’dan 11 personel, İHH, Kızılay, Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Sülale Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğünden 8’er personel ve Telekom İl Müdürlüğünden 2 personel görevlendirildi.”

Açıklamanın devamında, 43 AFAD gönüllüsü, 27 Yerli Bindi Ekibi ve 30 MEB Akub Gönüllüsünün üstelik zelzele bölgesinde görev yapacağı belirtildi.

Öte yandan Karayolları 15. Havza Müdürlüğü, Kastamonu İl Hususi İdaresi, DSİ 23. Nahiye Müdürlüğü ve kaymakamlık belediyelerince 66 aksiyon makinesinin de sarsıntı bölgesine akım ettiği kaydedildi.

Share: