Kastamonu’dan deprem bölgesine 46’sı komando er almak için 353 güç görevlendirildi

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler zımnında Kastamonu’dan bölgeye 46’sı komando er doğmak için 353 nefis grup görevlendirildi.

Kastamonu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, AFAD Müdürlüğünden 13, Kastamonu itfaiyesinden 8, Orman Mıntıka Müdürlüğünden 12 yabanlık istirdat ekibi görevlendirildiği anlatım edildi.

Tosya, Taşköprü, Devrekani ve Bozkurt itfaiye ekiplerinden 16 personelin bile hareket bölgesine debi ettiğinin ifade edildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

“İl Keyif Müdürlüğünden 81 personel, İl Jandarma Komutanlığından 46 komando er, 5 JAK personeli, köpek operatörü, takım komutanı tevessül etmek için 53 personel ve taharri köpeği. Dünya Eti Bakır Eroin İşletmesinden 5 personel, Acacia Hanönü Beyaz Zehir İşletmesinden 20 personel, İLBANK’dan 11 personel, İHH, Kızılay, Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Familya Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğünden 8’er personel ve Telekom İl Müdürlüğünden 2 personel görevlendirildi.”

Açıklamanın devamında, 43 AFAD gönüllüsü, 27 Yerel Bindi Ekibi ve 30 MEB Akub Gönüllüsünün de yer sarsıntısı bölgesinde fariza yapacağı belirtildi.

Öte yandan Karayolları 15. Toprak Müdürlüğü, Kastamonu İl Özel İdaresi, DSİ 23. Nahiye Müdürlüğü ve kaymakamlık belediyelerince 66 gelişim makinesinin bile deprem bölgesine akım ettiği kaydedildi.

Share: