Kadıköy’de 29 Ilk Teşrin coşkusu Cumhuriyet Bayramı yürüyüşü

Kadıköy’de 29 Ilk Teşrin coşkusu Cumhuriyet Bayramı yürüyüşü

Başkan Şerdil Denge Odabaşı: “Cumhuriyet Altını’in ve özgürlüğün kalesi Kadıköy’den haykırıyoruz: İlelebet Cumhuriyet!”

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: “Yediden yetmişe, yan yana vermiş beniz binleriz”

İSTANBUL – Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki Balaban Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılan beniz binlerce kişi Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Kadıköy Belediyesi vasıtasıyla seçme yıl Bağdat Caddesi’nde düzenlenen Cumhuriyet Altını Yürüyüşü’ne bu yıl da yüz binlerce yaşama katıldı. Türk Bayrakları ve ışıklı led ekranlarla hususi namına hazırlanan Cumhuriyet tırından çalınan marşlar ve şarkılar eşliğinde, balaban ayrımsız coşkuyla revan vatandaşlar, şarkılara ve marşlara haremlik etti. Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle yapılan yürüyüşte, askı alayı etkileyici görüntüler oluşturdu. Suadiye Işıklar’da, saat 19.00’üstelik başlayan tutum Caddebostan İskele Sokak’ta serencam buldu. Cumhuriyet yürüyüşüne, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Angarya Odabaşı ve eşi Rojvan Odabaşı, CHP İstanbul Saylav Gürsel Uğurlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Mürtefi Çürük ve binlerce vatandaş iştirak sağladı.

“Cumhuriyetimizin 99. yaşında de Cumhuriyet’in nabzının attığı yerde; Bağdat Caddesi’ndeyiz!”

Cumhuriyet Yürüyüşüne katılan Kadıköy Şehremini Şerdil Dara Odabaşı, “Yaşından, kimliğinden, aidiyetinden bağımsız milletvekili hepimiz kardeşiz. Hepsinden kıymetlisi, ayrımsız esas babadan değil amma benzeri cumhuriyetten kardeşiz. Hangi mutlu kim, bu görkemli günde, tıpkısı bayramda elan birlikteyiz. Cumhuriyetimizin 99. yaşında birlikte Cumhuriyet Altını’in nabzının attığı yerde; Bağdat Caddesi’ndeyiz! Ayrımsız sefer elan yediden yetmişe, bile vermiş beniz binleriz! Tıpkısı misil elan Cumhuriyet’in ve özgürlüğün kalesi Kadıköy’den haykırıyoruz: İlelebet Cumhuriyet Altını! Yaşa Cumhuriyet! Cumhuriyet İstanbul’dur, Ankara’dır, Samsun’dur, Erzurum’dur, Sivas’tır, Ağrı’dır, Adana’dır, İzmir’dir. Anadolu’dur cumhuriyet altını, Trakya’dır. Biziz cumhuriyet altını! Sevgili dostlarım, cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarına bugünden itibaren başladığımızı muştulamak isterim. Tıpkı sene süresince Kadıköy’ün sokaklarında, caddelerinde, mahallelerinde yaptığımız değme etkinlikte bu coşkuyu yaşatmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

“Bizler ve gençler olduğu sürece bayrağımız göklerden inmeyecek”

Kutlamalara katılan vatandaşlardan Tuğba Okan, “Rastgele yıl Bağdat Caddesi’nde bu kutlamalar anadan görme ayla geldi. Yetişkin bir kutlama oluyor. Cumhuriyetimizin 99. yılı çok mutluyuz. Çokça gururluyuz. Bugün gençlerde burada. Evire Çevire aynı cıvıl cıvıl var. Cumhuriyetimizin eskimemiş yaşı kutlu olsun” diye niteleyerek konuştu.

Share: