İzmir’de, MHP İlçe Başkanını Tutuklatan Müddeiumumi ve Bilgili Eşinin Siverek’e Sürüldüğü İddia Edildi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bir davada olay çıkaran MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Özen’i tutuklaması istemiyle gözcü hakimliğe irsal eden Karaburun Cumhuriyet Altını Savcısı Muhammet Miraç Yılmayan ve eşi olan Karaburun Temel Ukubet Mahkemesi hakimi Cansu Kurucu Yılmayan’ın şeb yarısı kararnamesiyle Şanlıurfa Siverek’e sürüldüğü iddiasını gündeme getirdi. Yücel, “Şayet doğruysa; adaleti sağlayıcı, yasaları uygulayan hakimleri, Cumhuriyet Altını savcılarını görevlerini yaptıkları amacıyla cezalandırmak hangi vicdana, ne yasaya uyar? Adaletin sağlanması, kuvvet ortağınızın memnuniyetinden henüz mı az kızıl” dedi.

İddiaya göre; İzmir’in Karaburun ilçesinde Meryem K. ve Sinan K. arasındaki metrukiyet davasında cidal bundan sonra. Sinan K.’ya destek üzere Karaburun Adliyesi önüne gelen MHP İlçe Başkanı Erkan Ilgi ve beraberindekilerin, Meryem K. ve yakınları ile tanık gösterdiği kişilere saldırdığı müstakbel sürüldü. Polise direndiği, hakim ve savcıyı tehdit ettiği belirtilen MHP İlçe Başkanı Erkan Ilgi tutuklandı. Dikkat’in tutukluluğa itirazı bile Karaburun Temel Ceza Mahkemesi’nce reddedildi.

Ardından, MHP’li Ilgi’i tutuklanması istemiyle gözcü hakimliğe irsal eden Karaburun Cumhuriyet Altını Savcısı Muhammet Miraç Yılmayan ve eşi olan Karaburun Esas Ukubet Mahkemesi hakimi Cansu Müessis Yılmaz’ın şaşırtı bir şekilde tayini daha çok. Karaburun’a henüz beş altı kamer ilk atanan savcı Yılmaz ve eşi bilgili Cansu Kurucu Yılmaz, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görevlendirildi.

Sosyal iletişim araçları hesabından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı etiketleyerek tıpkısı paylaşım fail CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bu atamaya aksülamel gösterdi. Yücel, şunları kaydetti:

“Karaburun Adliyesi’nde bire bir davada fenomen çıkaran MHP Karaburun İlçe Başkanı E.Ö.’yü tutuklamaya gönderme fail C. Savcısı ve eşi temel ukubet hakiminin akşam yarısı kararnamesiyle Siverek’e sürüldüğü ve zaman Karaburun Adliyesi’nde duruşmaların yapılamadığı bilgisi akilane mu? Şayet doğruysa; adaleti sağlayıcı, yasaları uygulayıcı hakimleri, Cumhuriyet savcılarını görevlerini yaptıkları amacıyla tecziye etmek hangi vicdana, hangi yasaya uyar? Adaletin sağlanması, iktidar ortağınızın memnuniyetinden henüz mı bir iki zer?”

Share: