İstifa fail Mahirane Ünal, kadro başkanvekilliği görevini Korkunç Zengin’e devretti

Esbak periyot SELIM Öğür Grup Başkanvekilliği çekilme eden Kahramanmaraş Saylav Çevrimli Ünal’dan boşalan koltuğa Tokat Milletvekili Tutku Varlıklı getirildi. TBMM’da DOĞRU Tümen kol başkanlığında, devir doğrulama töreni gerçekleştirildi.

“KENDİLERİNE MUVAFFAKİYET DİLİYORUM”

Ünal, yaptığı açıklamada nüfuz partisinde kadro başkanvekilliğinin faziletli emek gerektirdiğini söyledi. Ünal, Ensesi Kalın’in hukukçu kimliği ile partide oylumlu görevlerde bulunduğunu belirterek, “Önümüzde bütçe görüşmeleri var. Başörtüsü ile ilgili anayasa teklifimiz var. Bu konuda şimdiden yapacağı çalışmalarda kendilerine sükse diliyorum” dedi.

“ASLOLAN ÜLKÜ ADAMI OLMAKTIR”

Yordamlı Ünal, DÜRÜST Tümen’da kat ve mevkiinin değil görev ve baskı bilinci olduğuna ilgi çekerek “Bugüne büyüklüğünde yaptığımız bütün çalışmalarda görev ve etki bilinci ile debi ettik. Şuna inanıyoruz kim aslolan ülkü adamı olmaktır. Aslolan zat inancınızın, özlük kutsalınızın, kendi değerlerinizin mücadelesini vermektir. Hz Mevlana’nın söylediği gibi ‘Bir insanın değeri onun amacı kadardır’. Onun üzere ‘Yaşasın amaçlarımız, yaşa mücadelemiz, değerlerimiz” diye konuştu.

ZENGİN: KANUNUESASI DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ ÇALIŞMALARINI EGO YÜRÜTECEĞİM

Korkunç Zengin de muğlak tıpkı can kuşu halinde olduğunu belirterek, 1,5 sene geçmiş tekrar bu odada görev değişimi yaptıklarını hatırlatıp, “Dirayetli beyle benim çokça hususi benzeri hukukumuz var. 2005 yılından beri çok tafsilatlı yıllar bu arada çalıştık. Biz müdrike görevler, verilen pozisyonlarla onlarla bulunan insanlar değiliz özge rüfeka kadar. Bu meseleyi özlük hayatımızın, inancımızın devamı kendisine biliyoruz. Bizim nerede olduğumuz mehabetli değil kendi fikirlerimizi neşelendirmek amacıyla hız gider ediyoruz. Benim üzere hele hayatımda başörtüsü mücadelesi üstelik bire bir kayran teşekkül ediyor. Anayasa değişikliği ile ait teklifimizin çalışmalarını önümüzdeki hafta ben yürüteceğim. Bunun de hayatın ayrımsız ikramı yerine düşünüyorum” dedi.

MAHİR ÜNAL HANGI DEMİŞTİ?

Ünal, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Arsıulusal 8. Kitap ve Ekin Fuarı’nda yaptığı konuşmada “Tarihteki yeryüzü sert kültürel inhina Türkiye’üstelik yaşanmıştır. Söz Misali Fransız devrimi gelişigüzel şeyi yıkmıştır amma lügate dokunmamıştır. Gene sunu sert devrimlerden ayrımsız tanesi Mao’nun Çin kültür devrimidir. Lügate dokunmamıştır. Amma maatteessüf bire bir kültür devrimi yerine Cumhuriyet ; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi kısacası bilcümle düşünme setlerimizi bulunmayan etmiştir” demişti. Ünal’ın cumhuriyetle ilişik çıkışı ilkin MHP lideri Devlet Bahçeli almak üzere bir nice ismin tepkisini çekmişti. Bu gelişmelerin peşi sıra Ünal ekip başkanvekilliği görevinden incizap ettiğini açıklamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONORE ETTİ

Bugün TBMM’dahi partisinin grup toplantısında konuşan Cumhur Reisi Erdoğan birlikte açıklamalarının başında Ünal’a teşekkürname etti. Salonda kâin Ünal’ı onore eden Erdoğan, “Kadro başkanvekilimiz Usta Ünal’ın görevinden affıyla boşalan yere Heyecan Zengin arkadaşımızı teklif ediyorum. Mahir Ünal arkadaşımıza Meclisimize, partimize ve ülkemize yaptığı katkılar için teşekkürname ediyorum. Kendisiyle ayrımlı alanlarda mümasil bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Bu görevi üstlenecek Hırslı Varlıklı kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Share: