Içtima 150 metre altında Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu

Kavuşum 150 metre altında Cumhuriyet Bayramı coşkusu

ÇANKIRI – Çankırı’birlikte, Cumhuriyet Bayramı Kabul Resmi kentteki turizm çalışmalarına farkındalık tasarlamak amacı ile ergen 150 metre altında kâin ve Hititler döneminden beri tuz elde edilen Vadi Altı Tuz Şehri’nde gerçekleştirildi.

Çankırı Valiliği eliyle Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla Çankırı Meydan Şeş Sodyum Klorür Şehri’nde “Cumhuriyet Altını Bayramı Resepsiyon” düzenlendi. Yerin 150 metre altında, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen kabul törenine haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı. Amme görevlilerinden sivil cemiyet temsilcilerine, martir aileleri ile gazilerden sportmen gençlere, askeri erkandan vatandaşlara, muhtarlardan öğrencilere, esnaflardan gelişim insanlarına büyüklüğünde toplumun çok degaje kesimleri törende desise edildi. Cumhuriyetin 99. sene sevinci ve coşkusunun dip düzeyde yaşandığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi talim üyeleri ve Çankırı TOBB Olgun Lisesi öğrencisi tarafından misafirlere çalgı aleti dinletisi sunuldu.

Alışılagelmiş mekanların dışında değişik aynı konseptle gerçekleştirilen törene katılan davetliler, Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğin kendileri üzere unutulmaz aynı andaç olduğunu belirtti. Törene katılanları in girişinde yegâne karşılayan ve kamu masaları gezerek davetlilerle kardeş kardeş fail Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, bu özel günü ölmezleştirmek yerine misafirlerle ışık çektirdi.

“Bura şehrimizin arz önemli turistik değeri”

Törende konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, farklı bir ortamda Cumhuriyet resepsiyonunu düzenledikleri amacıyla hararetli olduklarını belirterek, “Cumhuriyet resepsiyonunu Çankırımızın en heybetli turizm değeri olan Kayran Altı Sodyum Klorür Şehrinde yazmak istedik. Bura şehrimizin bildirme heybetli turistik değeri. Hakeza anlamlı benzeri günde burada bulunmaktan hem ben hem dahi misafirlerimiz mutlu. Saha Şeş Tuz Şehrimizin tanıtımına katkıda bulunup, bu mekanı böyle etkinliklerle daha gani benzeri şekilde değerlendirelim istedik. Misafirlerimiz oluşan atmosferden mutlu. Biraz tedarik sürecinde tereddütlerimiz oldu amma arkadaşlarımızın gayretleri oluşan ortamdan çokça memnunuz. Resepsiyon amacıyla şehirdeki yer akıllıca yeri seçtiğimizi düşünüyoruz. Milletimiz amacıyla çokça cesim bir dönem. Bura de şehrimiz için haddinden fazla kocaman ayrımsız düzlük. İkisini buluşturmuş olduk” dedi.

Share: