İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zaman mir alan tıpkı Türkiye namevcut. Ana muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan tıpkısı Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, DÜRÜST Öğür Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, AK Fırka iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet amacıyla mütemadi çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye oyun kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini belirten Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a temas ant destek veren millete teşekkür etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilgili kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler vasıtasıyla şehit edildiği günü, zaman kabilinden hatırladığını tamlayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Giresun’dan Trabzon’a kadar, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler sözde anbean gelecekmiş kabilinden anlaşmazlık ve tedirginlik oluşturmaya çalıştılar. Buradan size ikmal veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz zaman bir tek terörist namevcut ve tertemiz Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin genişlik ağırlık terörle savaş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’birlikte Tanrı’a hamdolsun tıpkı yegâne yıldırıcı bulunmayan, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın da ter akman olduğunu dile getiren Aristokrat, “Esasen size intaç veriyorum, Cenabıhak izin verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ekim 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar tertemiz olacak ve bu ülkede bire bir bir tane terörist kalmayacak.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde sonuç yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’üstelik önceki yıllarda ekonomi, sağlık ve muvasala kabilinden birçok alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, sonuç yıllarda zelzele, hâkim, hararet kadar çokça sayıda kıran meydana gelmesine rağmen tıpkısı tek insana ‘Nerede bu ihtişam?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı yapılmış bire bir Türkiye bırakacaklarını belirten Aristokrat, inşa edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde türlü sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ yemeden içmeden kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişkin ve dünyaya ilişik sözü olan bir milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Büyüklük Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin bire bir daha sakat Türkiye haline düşmesine izin vermemek amacıyla Topluluk İttifakı yerine balaban benzeri savaşım ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, şişman ve zihayat benzeri Türkiye için, 21. yüzyıla damga vurabilmek için oylumlu bire bir savaşım verildiğini aktardı.

Soylu, “Bugün ferman düz bir Türkiye yok. Esas muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bir Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’üstelik yegâne malım var, o üstelik FETÖ”

Vekil Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şayet bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa tabiatıyla ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna büyüklüğünde bitmeme edecek, tek kimseye tıpkı vesile vermeyeceğiz. Güya? Amerika’ya gidecekmişim üstelik iki misil beni ‘istenmeyen adam’ ilan etmiş Amerika. üst üste iki kez. Sözde? Amerika’de mallarım varmış üstelik onlara birlikte halk koyacakmış. Benim Amerika’da bir tane malım var, o de FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine meni fail Aristokrat, “Takkadak Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, yemeden içmeden Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Ne devir biz Bağdat’ı rahat kuzuluk getirirsek, hangi zaman Şam’ı huzurlu arkaç getirirsek, ne antlaşma Filistin’den Yemen’e büyüklüğünde bütün coğrafyayı huzurlu ağıl getirirsek aha o devir bu Rum’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye konuştu.

Aristokrat, Topluluk İttifakı’nın tıpkı siyasal iktidarı yönetmek amacıyla kurulmadığına meni ederek, şunları kaydetti:

“Halk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Halk İttifakı’nın tarifi Sarıklı Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a kadar, Cumhur İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Hükümdar Hazretleri’ne büyüklüğünde, Piri Reis’e kadar. Topluluk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Topluluk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Fehamet Bahçeli anca ayrımsız şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan daha çok, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı dümen edecek mehabetli tıpkı mirası bırakıyorlar. Buna inancınız bütün olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’bile, Avrupa’de aramıyoruz.” ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Anadolu coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonradan Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik iri ayrımsız ıstampa vuracak. Bizi değme yerden bekliyorlar, bir kardeşiniz yerine söylüyorum, bize gelişigüzel yerden yakarış ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’bile Halk İttifakı’nın yapacağı haddinden fazla aksiyon olduğunu anlatan Soylu, “Bu iri milletin, necip milletin yapacağı haddinden fazla hisse senedi var. Bu ülkede YANLIŞSIZ Tümen’nin yapacağı çokça iş var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çok gelişim var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çokça gelişim var. Allah bizi size utangaç etmesin.” dedi.

Vekil Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Güven Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında dahi eskimemiş bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine bakım noktasında emniyet mensuplarının gayretlerine ulama sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki bilcümle polis arkadaşlarımı Tanrı esirgeme etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’da, ülkemin her tarafında asayiş açısından de sağlık açısından bile yiğitlik açısından de şükürler olsun kim istediğimiz, aradığımız dideban oluşuk durumda amma bu mesleğin yeryüzü şişman zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler hemen tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı parçalamak lazım.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Yavru Trafik Eğitim Bilimi Parkı’nı ziyaret etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Vilayet binasının üstelik açılışını gerçekleştirdi.

Share: