Hatay’da depremden 17 saat sonraları çatı enkazından 1 birey iyi çıkarıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın eşkal Antakya ilçesinde, yıkılan binanın enkazından 1 sevimli yaralı kendisine kurtarıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Atatürk Caddesi’nde himmet yapan Konya İtfaiyesi Kontrol Istirdat ekipleri, çöken Saray Apartmanı’nın enkazından ses geldiğini belirledi.

Ekiplerin yaptığı emek sonucu yığınların altındaki bir kadına ulaştı.

Depremden 17 saat sonraları çöküntü altından kurtarılan karı hastaneye kaldırıldı.

“12 kişiyi kurtardık”

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanlığı Arama Istirdat Amiri ???????İbrahim Navruz, Türkiye’yi sarsan depremin herkesi üzdüğünü söyledi.

Depremi selen alır almaz itfaiye adına, 6 araçlık 36 yabanlık ekiple Hatay’ın merkezine geldiklerini tamlayan Navruz, “Öğle Vakti vakitlerinden bu yana 12 vatandaşımızı sağ kendisine enkaz altından kurtardık.” diye konuştu.

Navruz, Konya Büyükşehir Belediyesi eliyle aksiyon makinelerinin ve toplumsal yardımların üstelik yola çıktığını dile getirerek, 36 şahsiyet bire bir taharri-istirdat ekibinin daha geleceğini ve ellerinde kriz üzerine çalışabilecek bilcümle ekipmanların kâin olduğunu kaydetti.

Share: