Göçük altından birbirine sarılı adına çıkarılan baba ve kızına kötü veda

Göçük altından birbirine sarılı yerine çıkarılan baba ve kızına zehir veda

KONYA Memleketleri Konya’dan sömestri tatili dönüşünde görev yaptıkları Hatay’a gittikleri günün gecesinde depreme yakalanan 4 şahsiyet aileden, matematik öğretmeni ve kızı Konya’nın Beyşehir ilçesinde toprağa verildi.

Hatay’daki depremde yaşamını yitiren Matematik Öğretmeni Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ile 2 ve 5 yaşındaki çocuklarının göçük altından çıkarılan cansız bedenleri geçmiş memleketleri Konya’ya getirildi. Görevli yerine görev yaptığı öğrenilen Kübra Sarıhan ile 5 yaşındaki oğlunun cenazesi Konya merkezde defnedildi. Aritmetik Öğretmeni olan Musa Sarıhan ve 2 yaşındaki kızı Defne’nin cenazeleri ise getirildiği Konya’nın Beyşehir ilçesinde serencam yolculuğuna uğurlandı. Dalan Çarşı Camisinde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından ata ve kızının cenazeleri site mezarlığına götürülerek tıpkısı kabirde toprağa verildi.

Konya’dan 1 buçuk sene ilk Hatay’a atanan Hesap Öğretmeni Musa Sarıhan, vazifeli eşi Kübra Sarıhan ile 2 yaşındaki kızları Defne ve 5 yaşındaki oğulları Rüzgar ile Hatay’a taşındı. Karı fertleri 6 Küçük Ay günü Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki ilk depremde Odabaşı Mahallesi Kavaslı Caddesi üstünde kâin 5 bükülmüş binada gerileme altında kalarak hayatını kaybetti. Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ve çocukları 2 yaşındaki Defne ile 5 yaşındaki Rüzgar’ın camit bedenleri çökme altından tıpkı çağ arayla çıkarıldı. Defne ile babasının, Rüzgar ile dahi annesinin birbirlerine sarılı olarak cenazelerinin enkazdan çıkarıldığı öğrenildi.

Konya’ya getirilen Kübra Sarıhan ve oğlu Rüzgar’ın cenazesi, geçkin öğle vakti namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında dualarla Konya’nın forma Selçuki ilçesinde mevcut Yazır Mezarlığında defnedildi. Sarıhan ailesinin 5 Şubat haset Konya’daki ailelerini müzakere ettikten sonra memur yaptıkları Hatay’a döndükleri ve 8 saat sonradan depreme yakalandıkları öğrenildi.

Share: