Depremde hayatını kaybeden temel ve oğluna kötü veda… Baba ve kızı ise erte defnedilecek

– Depremde hayatını kaybeden esas ve çocuğuna biberli veda

Memleketleri Konya’daki yakınlarını ziyaretten Hatay’a dönen öğretmen ve görevli eşi ile 2 çocuğu, 8 saat sonradan depreme yakalandı

KONYA – Hatay’da depremde hayatını kaybeden hesap öğretmeni Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ile 2 ve 5 yaşındaki çocuklarının çökme altından çıkarılan cansız bedenleri memleketleri Konya’ya getirildi. Vazifeli olarak görev yaptığı öğrenilen Kübra Sarıhan ile 5 yaşındaki oğlunun cenazesi zaman Konya’da defnedilirken, sarıklı Musa Sarıhan ve 2 yaşındaki kızının cenazeleri erte Konya’nın Beyşehir ilçesinde akıbet yolculuğuna uğurlanacak. Hayatını kaybeden ailenin depremden 8 saat önceki Konya’daki ailelerini ziyaretten Hatay’a döndüğü öğrenildi.

Konya’dan 1 buçuk sene ilk Hatay’a atanan aritmetik öğretmeni Musa Sarıhan, vazifeli eşi Kübra Sarıhan ile 2 yaşındaki kızları Defne ve 5 yaşındaki oğulları Rüzgar ile Hatay’a taşındı. Eş fertleri 6 Gücük Ay haset Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki ilk depremde Odabaşı Mahallesi Kavaslı Caddesi üstünde bulunan 5 bükülmüş binada çöküntü altında kalarak hayatını kaybetti. Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ve çocukları 2 yaşındaki Defne ile 5 yaşındaki Rüzgar’ın cansız bedenleri Konya’daki yakınlarına konfirmasyon edildi. Kübra Sarıhan ve oğlu Rüzgar’ın cenazesi, Konya’nın suret Selçuki ilçesinde kâin Yazır Mezarlığına getirildi. Yakınları ve çokça sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazında Sarıhan ailesinin yakınları güçlükle ayakta durabildi. Asıl ve oğlunun cenazeleri öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının arkası sıra dualarla defnedildi.

Matematik öğretmeni Musa Sarıhan ve 2 yaşındaki kızı Defne’nin cenazesinin ise memleketi Konya’nın Beyşehir ilçesinde yarın kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmesi bekleniyor. Sarıhan ailesinin 5 Şubat günü Konya’daki ailelerini ülfet ettikten bilahare görevli oldukları Hatay’a döndükleri ve 8 saat sonradan depreme yakalandıkları öğrenildi.

Share: