BELEDİYE BAŞBUĞ YARDIMCISINI SEVGİLİSİYLE İLİŞKİSİ OLDUĞU İDDİSIYLA VURMUŞ

ANTALYA’nın Elmalı ilçesinde belediye komutan yardımcısı Hasan Kültürlü’ı tabancayla vuran berber Recep Teke’nin (41) ifadesi ortaya artık. Teke’nin polisteki ifadesinde evli olan sevgilisi D.A. (35) ile ilişkisi olduğunu öğrendiği için başkan yardımcısı Münevver’ı vurduğunu söylediği öğrenildi.

Olay, 15 Ilkgüz haset saat 17.00 sıralarında Elmalı ilçe merkezindeki Turan ve İsmail Büyük Caddesi’nde meydana geldi. Bölgede esnaf ziyareti fail Elmalı Şehremaneti Komutan Yardımcısı ve CHP’li Şehremaneti Sedir Üyesi Hasan Ziyalı, motosikletle yanına yakın kasklı ve siyah montlu kişinin silahlı saldırısına uğradı. Hasan Kültürlü’a tabancayla 5 ahali keder eden agresif fenomen yerinden şipşak uzaklaştı. Hasan Aydınlık kanlar içinde yere yığılırken, ihbar konusunda fenomen hesabına polis ve sağlık ekipleri irsal edildi. Gelen esenlik ekibinin geçmiş müdahalesini yaptığı Hasan Işıklı, Elmalı Ihtişam Hastanesi’ne götürüldü. Kolundan ve boynundan yaralanan Münevver’ın tedavisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediliyor.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Şehremaneti başkan yardımcılığının beraberinde tarihi Kırkpınar ve Elmalı yağlı güreşlerinin başpehlivanlarından İsmail Nazik’ın birlikte güreş antrenörü olan Hasan Işıklı’ı silahla vuran kişinin görüntüleri düzenlilik kameralarına yansıdı. Olayla ilişik iş başlatan polis güçleri ekipleri, şüphelinin ilçede berberlik eden Recep Teke olduğunu belirledi. Ekipler, Teke’yi gözaltına aldı. Elmalı İlçe Inanma Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen Recep Teke, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

SEVGİLİYLE İLİŞKİ İDDİASI

Recep Teke ifadesinde henüz ilk belediyede saflık işçisi kadrosundan idarehane elemanı namına çalışan ve aynı süre önceki Milli Taşınmazlar Müdürlüğü’ne güzeşte evli ve iki çocuk annesi D.A. ile 4 yıldır alışveriş yaşadığını ileri sürdü. Teke, saldırıyı de Hasan Aydın’ın D.A. ile pazar yaşadığı amacıyla yaptığını tez etti. Polisteki ifadesinde evli D.A ile 2018 yılında tanıştığını belirten Teke, Benim erkek berberi dükkanım var. D.A. ise taraf taraftaki eczanede çalışmaya başlamıştı. Tanıştığımızda ben bile o dahi evliydi. Tanıştıktan gelişmemiş süre bilahare istem ilişkimiz ve tensel birlikteliğimiz başladı. Bu ilişki o tarihten bugüne büyüklüğünde devam etti. Çalıştığı eczaneden ayrılan D.A., 2019 seçimlerinden sonra Elmalı Belediyesi’ne yazman yerine işe girdi. İlişkimiz belediyede çalıştığı tam de devam etti. Bana daim yerinin değiştirildiğini, bunu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Okumuş’ın yaptığını, Vazıh’ın kendisini sıkıştırdığını, fiziki tacizde bulunduğunu söyledi. Bana ‘beni koruyup kollamıyorsun’ diye sitem etti. Ego üstelik ‘bakarız’ diye geçiştirdim. Başkan yardımcısı Aydın ile D.A.’nın tıpkısı yıldır ilişkisi olduğunu çevremden duydum. D.A.’nın benim ile ve onun ile birlikteliği varmış diye konuştu.

ÖNCESİNDE DUMAN İÇMİŞ

Saldırı öncesi yaman içtiğini tamlayan Recep Teke, Caddede Hasan Münevver’ı gördüm. Eve gidip ruhsatsız 7.65 mm tabancayı aldım. AVM uğrunda öz içen Hasan Görgülü’ın yanına yaklaşarak ürkütmek amaçlı 4-5 umum dokunaklı ettim. Henüz sonradan tabancayı tıpkısı dereye attım. Öldürme kastım yoktu. Hasan Okumuş’ı görünce D.A.’nın anlattıkları aklıma geldi ve sinirlendim. Bu saldırıyı bile sinirle gerçekleştirdim dedi.

Recep Teke’nin ifadesinden sonradan polis merkezine çağrılarak ifadesine başvurulan D.A’nın ise Teke ile ilişkisini doğruladığı ancak Hasan Görgülü ile veriş iddialarını reddettiği öğrenildi.Share: