Başına keskin ederek intihara kalkış ilçebay kısık bakıma kaldırıldı

Geçtiğimiz sene eylül ayında Yalova’nın Armutlu ilçesinde göreve başlayan evli ve 2 yavru babası Alparslan Tığ (45), evinde basmakalıp tabancasıyla kafasına elem ederek intihar girişiminde bulundu.

DURUMU KRİTİK

Ağır yaralanan Tığ, evine mevrut esenlik ekipleri aracılığıyla ambulansla Yalova Çap Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yoğun bakımda otama altına alınan Kılıç’ın dirimsel tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Olayda makbul tabancanın kaymakamın evinde bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’de doğdu. İlk-Mutedil ve Ortaöğretim Eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Amme Idaresi Bölümünden mezun olduktan sonradan Ilçe mesleğine intisap etti. Evli ve 2 bala babası olan Kılıç dolgunca derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Ddoğanken Ilçebay Vekilliği görevinde bulundu. 1 sene süre ile İngiltere’de miftah eğitimi ve amme idaresi alanında çalışmalar yaptı. Kaymakamlık kursunu muvaffakiyet ile bitiren Kılıç; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş ve 14 Gücük Ay 2017 tarihinde Dicle Uray Başbuğ Vekili olarak bile görevlendirilmiştir. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanmıştır.

Share: