Altından kırık hattı geçtiği durum edilen evde adeta ölümle koku alma organı buruna yaşıyorlar

Altından fay hattı geçtiği aritmetik edilen evde adeta ölümle büyüklenme buruna yaşıyorlar

Duvarlarında oluşan fasıla ve yarıklardan dünya evlerini bırakmak zorunda kaldılar

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde evlerinin duvarlarında 10 yılı çok süredir dev çatlakla oluşan mahalleli adeta diken üzerinde yaşıyor. Evlerin altından fay hattı geçtiği hesap edilen mahallede tıpkı haddinden fazla hayat evini hasrolunmak zorunda kalırken, gitme şansları olmayanlar ise adeta ölümle kibir buruna hayat mücadelesi veriyor.

Bolvadin ilçesine bağlı Şıhlar mahallesinde yaşayanlar serencam yıllarda depremselliği kök yüzü ile karşı karşıya. 2012 yılından bilahare toprakta meydana gelen alay malay çatlaklar eş, dam, besihane kabil yapılarında duvarlarında devasa çatlaklar oluşturdu. Yapılarında meydana gelen çatlaklardan ufuk bire bir haddinden fazla birey evini hasrolunmak zorunda kalırken, başka bire bir yere gitme şansı olmayanlar ise adeta benibeşer kibir buruna yaşıyorlar.

Şıhlar mahallesi sakinlerinden Hasan Kandemir, kendisine ilgilendiren evin kafasızlık deposunda uyuşmazlık ve çatlakların olduğunu rapor etti. Sakat evinin yanına meydana gelen çatlaklardan dünya yıpranmamış karı düzenlemek zorunda kaldığını dile getiren Kandemir, “Buralar yıkılıyor böyle görüldüğü üzere. Benimle gelişigüzel 20’ye yakın ocak bu halde. Evlere girip çıkarken korkuyoruz, başımıza çökecek diye. Odun, kömür kadar kışlık yakacaklarımız koymak amacıyla buraya girip çıkmak zorundayız.” dedi.

Öte yandan, evlerin duvarlarındaki çatlaklara bir elin şen girip çıkması ise yaşanan tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Share: