Aksaray Çiftlik Mahallesi Sakinleri Kazalardan Şikayet Etti, Işıklandırma Sistemi İstedi

KEMAL ITIBAR ATALAY

Aksaray’ın Kom Mahallesi’nde etkili vatandaşlar, 127. Cadde üzerindeki kavşakta sık sık kaymakamlık olduğunu belirterek, tenvirat sistemi yapılmamasına aksülamel gösterdi. Sakat yurttaş Gıyap Atak, uzaktan geçerken zorlandığını belirterek, “Burada defalarca kaymakamlık oldu. Yaşanan kazalardan köprüler söküldü, insanoğlu kazalar meydana geldi. Buradan Aksaray belediyesine sesleniyoruz; tavzih istiyoruz” dedi.

Aksaray Çiftlik Mahallesi sakinleri, 127. Cadde üzerindeki kavşağa ışıklandırma sistemi yapılmasını istedi.

“ENGERLLİYİM, KARŞIDAN KARŞIYA GEÇE ÇOKÇA ZORLANIYORUM”

Mânialı vatandaş Gaybubet Akın, şunları söyledi:

“Bu mahallede hem esnafım hem oturuyorum. Buradan karşıdan karşıya geçe korkarak geçiyoruz. Buradan öğrenciler okula gidip geliyor, burada tekraren kaza oldu. Yaşanan kazalardan köprüler söküldü, beniâdem avarız meydana geldi. Buradan Aksaray Belediyesi’ne sesleniyoruz; aydınlatma istiyoruz. Küçük vatandaşlar kıygın oluyor belalar meydana geliyor, ego engelli aynı yurttaş kendisine uzaktan geçerken haddinden fazla zorlanıyorum. Bu yolda yavaşlama durumu birlikte namevcut üst boğaz değil da trafik lambası konulsa henüz iyi olacağını düşünüyoruz. Çünkü bura asıl eşkâl ve öğrenciler canları pahasına karşıdan karşıya geçiyorlar. Bakın servis araçları nasıl acul geçiyor buradan. Ben gine söylüyorum sakat benzeri vatandaş kendisine çok korkuyorum. Burada sabık çağ 24 saat içerisinde iki trafik kazası meydana geldi birisi gece birisi meridyen düzlemi saatlerinde oldu ahali vicdan. O kadar maddesel hasarlı avarız, beşer avarız ve köprüler söküldü yerinden iki köprü birlikte kazalardan ortalık söküldü. Büyüklerimizin gereğini yapmasını istiyoruz. Tek önlem almadılar kasisler yaptılar kasislerin ne gibi benzeri faydası olacak insanlar buradan yüzle gidiyorlar. Siz yüz ile giden ayrımsız otomobili kasisle durduramazsınız.”

“BELEDİYEDEN CADDEYE IŞIKLANDIRMA İSTİYORUZ”

Lisani Köksal ise şunları söyledi:

“45 senedir bu mahallede oturuyorum burada nöbet yokken buralar iyiydi. Şimdi nöbet açıldı ışık olmayınca daima ilçe oluyor. Taze, buğulanmış, alkollüsü geliyor, bu yüzden burada haddinden fazla kaza oluyor buraya bire bir ilaç ahzetmek yiyecek yer önemlisi birlikte ışık tabi kim. Uray bizi biliyor zaten, bakın şuraya vurmuşlar 15 zaman olmuyor eyvah değil mi bunların önlenmesi gerekiyor. Bizim bunları dememize on paralık lüzumlu bulunmayan yetkililerin yapması gerekiyordu. Bizim büyüklerimizden ricamız buraya yer azından bir çerağ taksınlar, insanlar abat bayındır geçer sunma azından. 45 sene oldu bir mahalle aynı mahalle. Çiğin zoruyla yaptırıyoruz ben savuşturmak istemiyorum bana şurası var demiyorum şehrimiz güzelleşsin istiyoruz benzeri an evvel çırağ yapılsın çokça kaymakamlık oluyor.”

“KARŞIDAN KARŞIYA GEÇE KORKUYORUZ”

Refik Vurgun, “Burası Aksaray merkezden TOKİ’ye giden caddemiz, burada haddinden fazla ilçe meydana gelmektedir. İki köprüye de çapraz vurdular bilinçli tamam şuursuz tamam bilmiyorum. Ama biz otobüs durağına geçeceğimiz devir ağırlık çekiyoruz. Sakat vatandaşlarımız var. Aynı zaman önceki hazırlık alınmasını istiyoruz” dedi.

Share: