Akdeniz Belediyesi depremzedeler amacıyla üretiyor

Mersin’in dalan kaza Akdeniz Belediyesine mecbur Hürriyet Mahallesi Hars ve Nutuk Evi kursiyeri kadınlar, soğuk havalarla mücadele eden yer sarsıntısı mağduru vatandaşlara ulaştırılmak amacıyla, paradigma şekilde içlik ve fanila üretimine başladı.

Akdeniz Belediyesi, sarsıntı mağduru vatandaşlar amacıyla başlattığı müzaheret seferberliğine kesintisiz bitmeme ediyor. Hatay ve Gaziantep’e istirdat ekipleri ile birlikte onlarca gelişim makinesi, turist WC, elektrik üreteci, hizmet-tamirat araçları, yardım tırları, içmece suyu, besin ürünleri, elbise ve hıfzıssıhha malzemeleri ulaştıran Akdeniz Belediyesi, soğuklarla savaş fail depremzede vatandaşları unutmadı.

İçlik ve fanila üretildi, üretim bitmeme ediyor

Akdeniz’birlikte mütemadi süren müzaheret ve el birliği seferberliği çerçevesinde, Hürriyet Mahallesi Hars ve Hanek Evinin giysi sınıfı kursiyeri kadınları, eğitmenleri ile birlikte gücük müddet zarfında 150 adet içlik ile fanila üretti. Üretilen bu çamaşırlar ekiplere teslim edilerek, arz güdük sürede felaketten etkilenen kentlerde, antipatik ve dondurucu havalarla birlikte savaşım eden depremzede vatandaşlara ulaşması sağlanacak. Tam güpür temin edildikçe istihsal devam edecek ve farklı hars evlerinde dahi dikimler yapılacak.

“Kalbimiz, zelzele mağduru insanlarımızla gelişigüzel atıyor”

Depremler sonucu yaşanan can kayıpları nedeniyle keskin ve üzüntülerini dile getiren kursiyer kadınlar, “Tam Türkiye’nin, milletimizin başı sağ olsun. Cenabıhak tıpkı elan böyle felaketleri bizlere yaşatmasın. Depremden beis gören insanlarımızın yanındayız, kalbimiz onlarla birlikte atıyor. Mağdur insanlarımızı serbest bırakmayacağız, elimizden gelen seçkin makule desteği ve dayanışmayı göstermeye bitmeme edeceğiz” sözleriyle duygularını dile getirdiler.

Depremzede aileler belediyeye ilişkin tesislerde ağırlanıyor

Akdeniz Belediyesinin, depremin yıktığı kentlerde yaşayan vatandaşlar yararına başlattığı müzaheret seferberliği üstelik kesintisiz demeden devam ediyor. Tıpkısı yandan uray imkanları, iyilikçi hisse senedi insanları ve yardım severlerin desteğiyle toplanan ana dirim malzemeleri bölgeye ulaştırılırken, depremin yıktığı kentlerden Mersin’e mevrut aileler de belediyeye ilişkin firez evleri ile içtimai tesislerde ağırlanıyor ve ihtiyaçları karşılanıyor. – MERSİN

Share: