23. Görgüsüz Diş Hekimliği Dekanları Konseyi toplantısı ÇOMÜ ocak sahipliğinde gerçekleşti

Türkiye’nin her bölgesinden ve Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Dişçilik Fakültesi dekanlarının katıldığı 23. Mahdut Diş Hekimliği Dekanları Konseyi Toplantısı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) sülale sahipliğinde Troia Hars Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışına, Afiyet Bakanlığı Keyif Hizmetleri Umumi Müdürlüğü Kavşak ve Diş Sağlığı Ofis Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut, Kamu Esenlik Tesisleri Ruhsatlandırma Daire Başkanı Ahmet Ensesi Kalın ile ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Erek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ÇOMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlgi Tosun, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Erek ve Diş Hekimliği Dekanlar Konseyi Icra Yerleşmiş Başkanı Prof. Dr. Nazan Ersin derinti öncesi müracaat yaptılar.

ÇOMÜ Dişçilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlgi Boğa, yaptığı açım konuşmasında şunları söyledi: “diş hekimliği alanında birçok konunun heyetiyle ele alınacağı bu oylumlu toplantıya üniversitemizin 30. yılını kutladığı bu günlerde aile sahipliği yapmaktan büyük ayrımsız memnuniyet duyuyoruz. Destanlar diyarı Çanakkale’de siz kızıl dekanlarımızı ve Esenlik Bakanlığımızın saygıdeğer ofis başkanlarını mihman etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığımı belirtir, öncelikle Rektör hocamıza, fakültemizin ve üniversitemizin çalışanlarına bu toplantının organizasyonunda verdikleri destek ve gösterdikleri emek üzere haddinden fazla teşekkürname ederim.”

“Sizleri, Cumhuriyetin civar sözünün yazıldığı, binlerce şehidin yattığı, ülkemize ‘Çanakkale Geçilmez’ sözleriyle zaferi getiren Çanakkale’mizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” diyen Prof. Dr. Sedat Kasıt, şunları ifade etti:

“Ülkemizin dört bir yanından mevrut dekanlarımızla hem eğitim hem araştırı hem akademik yönüyle hem üstelik hastanedeki uygulamalar ve tıpkısı konularda, kolektif akılla çokça balaban noktalar dile getirilecektir. Bu büyüklüğünde değerli tıpkısı ekibin aynı araya gelmesiyle çok kebir çıktılar elde edilecektir. Bu bağlamda toplantının hayırlara kurgu olmasını diliyorum.”

Konuşmaların peşi sıra Dişçilik Fakültelerinin sorunlarının ve hal önerilerinin konuşulduğu toplantıya geçildi.

Toplantının öğleden sonraki oturumunda Keyif Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Umumi Müdürlüğü, Uç ve Diş Sağlığı Ofis Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut, Türkiye’da kenar ve diş sağlığı alanında, Kamu Esenlik Tesisleri Ruhsatlandırma Ofis Başkanı Ahmet Ensesi Kalın ise afiyet tesisleri ruhsatlandırma süreçleri ile ilişik nezaret nezdinde yapılan icraat ile ait brifing yaptılar.

Üniversitemiz eş sahipliğinde gerçekleşen program, Gelibolu Yarımadasındaki Şehitliklerin müzakere edilmesiyle akıbet buldu. – ÇANAKKALE

Share: