Zonguldak’ta balık bolluğu! Benzeri gecede 50 ton palamut yakalandı

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Kargaşa kabil Karadeniz’in değişik illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı.Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı.

50 TON PALAMUT YAKALANDI

Limanda, geçkin geceden bu yana ayrımlı gemilerden kasalar halinde yaklaşık 50 ton pelit indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin çeşitli kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna göre 20 ile 40 TL ortada değişiyor.

“DENİZDE BEREKET VAR”

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık eden Çağrı Eliyazıcı, teknelerin genellikle sivri tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye mümasil gırgır teknesi var. Değme birinde 2’şer 3’er bin kasa sivri var. Baş Döndürücü tıpkısı feyiz var. Hakeza devam etmesini umuyorum. Burada bahir olan seçme ilden mıntıka var dedi. Kalabalık’dan balık tutmak üzere denize açılan Bülent Okay ise Denizde artağanlik var bu sene görüyoruz. Dizge savsaklamak aldı. Ereğli, Zonguldak arasında gürlük var. Çoğu bölge bu arada avlanıyor” diye konuştu.Share: