Zonguldak haberleri! Zonguldak Spor’da hedef Uçan Top Kadınlar 1. Ligi’ne fazlalaşmak

Geçen sene kurulan ve savaşım ettiği önceki sezonunda 1. Takım hedefini play-off’ta kaçıran MFA Zonguldak Spor Kulübü, eskimemiş sezonda bu hedefini akdetmek istiyor.

Uçan Top Kadınlar 2. Ligi ekiplerinden MFA Zonguldak Spor Kulübü, ilk defa geçen sezon yer aldığı ligde play-off’larda uğraş ika hakkı kazandı. Dal lig hayalini “neredeyse” kaçıran takım, yeni mevsim hazırlıklarına kestirmece 3 ay önce başladı.

Sıkı dinlenme kampı döneminin peşi sıra sezonun ilk karşılaşmasında sahaya madenci bareti ile “Yüreğimiz Bartın’dahi yandı” yazısıyla çıkan “filenin elmasları”, Düzce Voleybol’a kategori vermeden maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Sezona dolgunca başlangıç yapan takımın hedefi ligi zirvede tamamlayıp Uçan Top Kadınlar 1. Ligi’ne yükselmek.

Başantrenör Yavuzarslan: “İyi ayrımsız noktaya geldik”

Kulübün başantrenörü Yusuf Yavuzarslan, AA muhabirine, pakt yerine güzeşte zaman ilk kez ligde yer aldıklarını, hedeflerinin nazik kısmını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sabık zaman play-off, istedikleri gibi sonuçlanmasa da evvel sene amacıyla oylumlu sükse elde ettiklerini anlatan Yavuzarslan, “Bu sezon üzere 1 Ağustos’ta çalışmalara başladık, transfer sürecini er tamamladık. Yaklaşık 2,5 aydır oyuncu kadromuzla bakir sezona hazırlandık. İyi tıpkısı noktaya geldik diye niteleyerek düşünüyorum. Bu sezonki ilk hedefimiz play-off grubunda meydan ahzetmek amma nihai hedefimiz tabiatıyla kim bu zaman kesinlikle 1. Tomar’e geçmek. O amaçla transferleri yaptık ve sezonu en erken açan takımlardan biri olduk. Hedefimiz, kesinlikle bu mevsim bir numara lige çıkabilmek.” diye niteleyerek konuştu.

Genel Yönetici Müellif: “Bu sene 1. Loda’i pekâlâ ihata etmek istiyoruz”

Kulübün umumi menajeri Orhan Musannif de sabık sezonun üzerine koyarak kendilerine verilen destekler doğrultusunda haddinden fazla birinci sınıf, gani takım oluşturduklarını belirterek, “Bu yıl olmazsa olmazlarımızdan 1. Tabur’i anlamak. Eğer 1. Klasman’i yakalarsak güzeşte yıl kentte yarattığımız bu heyecanı güvenli olun Sultanlar Ligi’ne büyüklüğünde taşıyacağız.” dedi.

Edip, henüz ilk 1. Klasman seviyesini yakalamış sporcularının olduğunu aktararak, “Takımlarını 1. Klasman’e çıkarmış sporcularımız var. Hocamız dahi 1. Kütle tecrübesi olan biri. Güzeşte sene yakaladığımız çıtayı bir tık elan üzerine taşıyıp bu sene 1. Tabur’i katiyen anlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Büşra Sarısoy ise topluluk kendisine misyon doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini dile getirerek, “Lige hazırlanma sürecimiz teferruatlı ve yorucu olsa de bunun üzere özveren şekilde çalışmalara bitmeme ettik. Hedefimize ulaşıp kupayı şehrimize getirmeyi çok istiyoruz. Başarıya açgözlü takımız, bunun karşılığını atfetmek amacıyla elimizden gelen değme şeyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: