Zonguldak haberleri… Çorum ve Zonguldak’taki ayyarlık olaylarının zanlısı Aksaray’da yakalandı

Çorum ve Zonguldak’ta kendisini komiser yerine tanıtıp taharri bahanesiyle evlerine girdiği iki kişiyi dolandırdığı sav edilen ve Aksaray’de yakalanan zanlı, tutuklandı.

Valilikten yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, Çorum’bile telefonda kendisini saha komiseri kendisine tanıtıcı zanlı, karşıdaki kişiye, kimliğini soyulan cevahirci dükkanında bulduklarını, evinde kontrol yapması gerektiğini söyledi.

Daha bilahare eve giden şüpheli, evdeki yaklaşık 150 bin lira tutarındaki kızıl ve bire bir hacim parayı inceleme yapılacağı bahanesiyle alıp kayıplara karıştı.

Dolandırıldığını anlayan vatandaşın ihbarı üstüne İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü Ayyarlık Bölüm Amirliği ekipleri, zanlıyı ihata etmek amacıyla himmet başlattı.

Benzer yöntemle 5 gün sonraları de Zonguldak’taki bire bir kişinin kısaca 70 bin lira dolandırıldığı ihbarı üzerine soruşturmayı derinleştiren ekipler, kimliğini belirlediği zanlıyı takibe aldı.

Şehirler arası otobüste gezi ettiği belirlenen çirkin, Aksaray’daki taharri noktasında gözaltına alınarak Çorum’a getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edilen çirkin, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Share: