Zimbabve heyeti, EXPO 2023’ün düzenleneceği Kahramanmaraş’ta ziyaretler gerçekleştirdi

Zimbabve heyeti, “Huy Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023’e hazırlanan Kahramanmaraş’ta temaslarda bulundu.

Onikişubat Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, 23 Nisan-31 Ekim 2023’te gerçekleştirilecek EXPO 2023’te kendilerine tahsis edilen alanı bağışlamak ve kuracakları bahçe üzerine hikmet kabul etmek üzere kente gelen yıldız bilimi, Belediye Reisi Hanefi Mahçiçek’i makamında ülfet etti.

Daha bilahare Mahçiçek ile EXPO 2023 rekreasyon alanına geçen yıldız bilimi, buradaki çalışmaları inceledi.

Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek’ten bilgi düz gök bilimi üyeleri, EXPO 2023 tanıtım filmini izledi.

Zimbabve Cumhuriyeti heyetini Kahramanmaraş’ta ve EXPO 2023’üstelik görmekten mutluluk duyduklarını belirten Mahçiçek, heyetin ziyaretinden etraf sevinme duyduklarını dile getirdi.

Mahçiçek, “Zimbabve’nin kültürünü, tarihini, güzelliklerini EXPO 2023’birlikte bütün bu arada hem ulusal hem birlikte uluslararası düzeyde Kahramanmaraş’ta tanıtacağız. Zimbabve’ye tahsis ettiğimiz düz amade, hep bu arada fiilen haddinden fazla sunturlu bir bahçe yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Zimbabve Cumhurbaşkanlığı Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü Gamuchirai Kapembeza de Mahçiçek’e şişman karşılamalarından yağlık teşekkür etti.

EXPO 2023’te yer almalarının Zimbabve’ye hesaplı, sosyal ve kültürel anlamda fırsatlar sunacağını anlatım eden Kapembeza, Onikişubat ilçesi ile ülkelerinden tıpkısı şehir ortada el birliği protokolü imzalamak amacıyla öneri sunduklarını kaydetti.

Zimbabve heyeti daha sonraları Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasına (KMTSO) geçerek burada gelişim insanlarıyla ayrımsız araya geldi.

Share: