Zenci turistler Trabzon’da kestirmece 10 gece kalıyor, hayat başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Tecim ve Sanayi Odası’nın turistlere yönelik yaptırdığı ankete göre Arap turistler Trabzon’da kısaca 10 akşam kalıyor, hayat başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Hava Meydanı Dış Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü karı girmek için 200 Birleşik Gündüz Feneri Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına yönelik yapılan ankette sayı farkı günlük harcamaları, ortalama şeb konaklamaları, muvasala tercihleri, Trabzon’u araştırma yöntemleri, ziyaretten sevinme derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da averaj 9,61 akşam konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden averaj 5 veya 6 yaşama eşlik etti. Anket sonuçlarına bakarak yabancı turistlerin Trabzon’da konaklama dış günce kişi başı sayı farkı 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha haddinden fazla arkadaş ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 36’sı Trabzon’a yoldaş yahut akraba tavsiyesiyle, yüzde 24’ü ise içtimai medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzde 62’si Trabzon’a ilk defa geldiklerini, yüzdelik 64’ü tutum sınıfı düşük bütçeli havayolunu yeğleme ettiklerini belirtti.

Fellah turistlerin yüzde 93’ü Trabzon’dan mutlu ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz amacıyla umumi sevinme dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 53’ü kıvançlı, yüzdelik 40’ı ise haddinden fazla mutlu olduklarını belirterek gelenlerin yüzde 93’ü Trabzon ziyaretlerinden memnun ayrıldığı anlatım etti.

Trabzon’a dinlenmek üzere geliyorlar

Ankete katılanların yüzdelik 98’i dinlenmek üzere Trabzon’u yeğleme ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı gerçekten, otel sayısı nakıs, otel odaları ancak, taksi sorunu var, restoranların fiyatları faziletli, miftah isticar sorunu bulunuyor, iletişim sorunu var, ecnebi vasıta bilinmiyor” adına sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un müspet buldukları yönlerini ise “İnsanları adamcıl, iyiliksever ve güler yüzlü, doğası ve havası iyicene, alışveriş olanakları aşkın ve fiyatlar uygun, Uzungöl yetişkin bire bir bekçi, site akman, birinci sınıf kafe ve restoranlar bulunuyor” diye düşünüm belirtti. – TRABZON

Share: