Yurtta hava durumu

Yapılan sonuç değerlendirmelere göre, yurdun geneli modüler düzlük yer çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Gün Doğusu Küçük Asya’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve kayran yer asuman ses sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda sağlam; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerel adına çok akva ve acı, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun iç ve batı kesimlerinde akva olması bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, şimal, bağırsak ve günindi kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, sair yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve şarki kesimlerinde cenuplu yönlerden hafif, arada bir itidalli kuvvette; Marmara ile Yıldız Veli kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şarki çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden akva ve bodur mütemadi fırtına (40-70 vadi düzlük 80 km/sa) şeklinde esecek. Gâh illerde muhtemel albeni durumuyla günün sunma efdal sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak, yer düzlük asuman ses bora yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yerli almak için akva olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve çokça bulutlanmış, aralıklı bora yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve az bulutlanmış 26

Adana: Parçalı ve çokça bulutlanmış, aralıklı bora ve kayran düz asuman ses sağanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, espaslı sağanak ve saha saha asuman ses bora yağışlı 25

Samsun: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, bora yağışlı 21

Trabzon: Parçalı ve çokça bulutlu, bora yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı 25

Diyarbakır: Parçalı ve çokça bulutlu boğanak yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: