Yüksel Mansur Kılınç’ın Karabük’te Dinlediği İşsiz Vatandaş: “Milletvekillerine Yakınlığınız Varsa, Ara Bulucu Koyabilirseniz; Onlar Alınıyor İşe. Normal…

TUNAKAN YILDIRIM

CHP İstanbul Mebus Yüksel Mansur Kılınç’ın Karabük’te dinlediği, etkisiz olduğunu belirten bir vatandaş; “Karabük’te işsizlik derece safhada. Benzeri tekelleşmiş tıpkısı vaziyette bura. Örneğin milletvekillerine yakınlığınız varsa, aracı koyabilirseniz; onlar alınıyor işe. Alışılagelen yurttaş kesinlikle giremiyor. 6-7 yıldır burada bu İŞKUR çekilişlerinde tek noter oluyor. Henüz evvel milletvekillerinin yakınlarının isimleri veriliyormuş notere. Bunlar üstelik çekilişte ismi eski üzere gösteriyormuş” dedi.

CHP İstanbul Saylav Yüksel Mansur Kılınç ile CHP Muğla Saylav Burak Erbay, yurttaş ve esnaf ziyaretleri amacıyla Karabük’te… Kılınç’ın dinlediği tıpkısı vatandaş, daha önceki bulaşıkçı namına çalıştığını, şu anda ise etkisiz olduğunu belirtti. Vatandaş, şunları söyledi:

“Elan önce erkek öğrenci yurtlarında temizlikçi ve bulaşıkçı namına çalışmıştım. Şu dakika boştayım iş arıyorum. Karabük’te aylakçılık sıcaklıkölçer safhada. Bire Bir tekelleşmiş benzeri vaziyette burası. Söz Gelişi milletvekillerine yakınlığınız varsa, uzlaştırıcı koyabilirseniz; onlar alınıyor işe. İŞKUR’a, TYP’ye nerede erk milletvekillerinin yakını varsa onlar alınıyor. Alışılagelen vatandaş banko giremiyor. 6-7 yıldır burada bu İŞKUR çekilişlerinde biricik noterlik oluyor. Ego da araştırdım konuyu. Henüz önceki milletvekillerinin yakınlarının isimleri veriliyormuş notere. Bunlar bile çekilişte ismi kullanılmış kabil gösteriyormuş. Mesela Araştırı Hastanesi… DÜRÜST Öğür mülk başkanının ve erk milletvekillerinin elinde.

“MADDİYATTAN DOLAYI AİLEM PARÇALANDI”

Yüksel Mansur Kılınç ise “Yani sen bulaşıkçılık tahsis etmek istiyorsun, onun üzere da milletvekilinin listesine girmen lazım. Peki sen bağışlamak istedin mi milletvekilinin listesine?” sorusuna ise vatandaş, “Ego çokça dercetmek istedim. Örneğin bana burada eğitim bilimi araştırı hastanesi inşaattayken ‘DÜRÜST Parti’ye unsur ol’ dediler. Benim üç çocuğum var. Ama maddiyattan ortalık, tembel kaldığımdan ufuk eşim beni bıraktı” dedi.

Share: