Yozgat’ta Dağlık Karabağ zaferi kutlandı

Yozgat’ta Dağlık Karabağ zaferi kutlandı

YOZGAT – Yozgat’ta darülfünun eğitimlerini sürdüren Azerbaycan Türkü öğrenciler, Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtuluşunun 2. yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Azerbaycan’ın, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’ı kurtardığı zaferin 2. yıldönümü Yozgat’ta birlikte kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda tıpkı araya gelen Azerbaycan Türkü vatandaşlar, yır, türkü ve oyunlar eşliğinde eğlenerek zaferi iri benzeri coşkuyla kutladı. Azeri gençler, ‘2 çap tek millet’, ‘şehitler layemut yurt bölünmez’ ve ‘Yaşa Azerbaycan’ sloganları atarak galebe coşkusunu aynı sefer elan yaşadı. Azeri vatandaşların coşkularına Türk vatandaşlar de eşlik etti.

Utku kutlamasına katılan Yunus Salmanov dörtköşe olduklarını söyleyerek, “2 yıl geçmiş 30 yıldır Ermeni işgali altında olan Dağlık Karabağ’ımızı kurtardık. Üzerinden iki sene geçti, tığ dahi onun kutlamasını yapıyoruz bugün burada. Yozgat’ta okuyoruz, hepimiz öğrenciyiz, hepimiz sevinçliyiz. Zaman bizim utku günümüzdür. Azerbaycan’birlikte de Türkiye’bile bile bu bayramı kutluyoruz.” dedi.

Gafarlı Davut isimli Azerbaycanlı yurttaş ise, “1992 yılında Karabağ’ımızı kaybetmiştik. İşgalci Ermenistan marifetiyle. 2 sene geçmiş dahi 2020 yılında kahraman askerlerimiz marifetiyle Karabağ’ımızı dümbelek aldık. O toprak için kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Rabbimden yağmur diliyorum. Utku günümüzü tesit etmek için Azerbaycanlı ve ara sıra Türk arkadaşlarımızla burada toplandık. Zaferi kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

Share: