Yozgat’ta Atatürk büstünü yaktığı iddia edilen saldırgan cezaevine gönderildi

Dun Sarıkaya Mahallesi’ndeki okulun bahçesine yaptırılan Atatürk büstü, 28 Ilk Teşrin 2022 tarihinde nakız edildi. Olayla ilgilendiren kendisine gözaltına alınan Yüce S. isimli nahoş, adli arama şartı ile azade bırakıldı. Atatürk büstüne, 4 Ekim Cuma haset bu el dahi önce olayın failinin kardeşi olan Durmuş S. tarafından hamle düzenlendiği doğacak sürüldü. Sakil şahsın, elan önceki tahrip edilen Atatürk büstünün üstüne benzin dökerek ateşe verdiği argüman edildi.

ZANLI TUTUKLANDI

Yapılan ihbar konusunda fenomen mahalline revan güvenlik ekipleri, okulun güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri izledi ve saldırganın Durmuş S. olduğunu belirledi. Gözaltına alınan kuşkulu, savcılık sorgusunun arkası sıra atıf edildiği bekçi hazar hakimlikçe güzeşte cumartesi haset tutuklandı.

ADD BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Atatürkçü Kanı Derneği (ADD) Yozgat Şubesi Komutan Vekili Bekir Güven, zanlının işlemleri sürdüğü tam Boğazlıyan Adliyesi’hangi anbean fenomen karşı hikmet aldı. Çekinmezlik, elan sonradan adliye binası önünde matbuat açıklaması yaptı. Atılganlık, CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker ve kâh vatandaşlarında amade bulunduğu matbuat açıklamasında, olayı kınadı.

“BU ÇİRKİN SALDIRININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Güven, “28 Ekim 2022 tarihinde Yozgat ili Boğazlıyan ilçesine kapalı Yenipazar Beldesi Süfli Sarıkaya Mahallesi’nde ayrımsız vatandaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk büstüne saldırıda bulunmuş ve hamiş olduğu gözetleyici mahkemece adli arama şartları uygulanarak serbest bırakılmıştır. Tıpkısı vatandaşın kardeşi, 4 Son Teşrin 2022 tarihinde ayrımsız büste benzen dökerek yakmaya çalışmıştır. İlgili can kolluk birimlerimiz tarafınca uğramış ve Boğazlıyan Başsavcılığı’mız aracılığıyla tutuklama isteği ile gözaltına alınmıştır. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün aziz hatırasına saygısızlık anlamını taşıyan bu mendebur saldırıyı kınıyoruz. Yapılan saldırılar çevrim geçtikçe artmakta olup bu ve benzeri provokatif eylemlerle değme ne kadar huzurumuzun bozulması istenilse da halkımızın içi rahat olsun bizler buradayız ve bu çirkin saldırının takipçisi olacağız” dedi.

Share: