Yeşil Varto Spor: 3 Cizre Serhat Spor: 0

Bölgesel Acemi Grup (BAL) 1. Grupta mücadele fail Yeşil Varto Spor, evinde misafir ettiği Cizre Serhat Spor’u 3-0 yenmiş etti.

Muş’un Varto ilçesinde yenilenen spor sahası davul zurna eşliğinde açılışı gerçekleştirildi. Stat’ın yenilenmesiyle Yeşil Varto Spor çıktı maçlarını burada yapacak. Varto İlçe Stadı’nda saat 13.00’da başlayan müsabakanın ölçülü hakemliğini Van bölgesinden Muhammet Semih Özbek yaparken, canip hakemleri ise Ağrı bölgesinden Elif Yılmayan ve Hakkari bölgesinden Hakkı Duygusal Karadeniz yaptı.

Her iki takımında kontrollü başladığı müsabakada sülale sahibi kol 32. dakikada Ongun Fert Özen’in attığı golle önceki yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıya de çabuk başlayan sülale sahibi kadro Mutlu Fert Özen’in 71. dakikada attığı golle durumu 2-0 yaptı. Müsabaka süresince oyunun hakimiyetini elinde tutan ev sahibi grup 75. dakikada Serkan Gül’ün attığı golle durumu 3-0 yaptı. Maçın et kafalı mütezayit kısmında gol olmayınca eş sahibi mızıka maçı 3-0 kazanarak 24 puanla 2. sıraya yükseldi.

Müsabakayı izleyen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Muş Temsilcisi Kemal Türker, “Bu bölüm pir benzeri havada Yeşil Varto Spor’un sevincini yaşıyoruz. Yeşil Varto Spor’umuz henüz öncesinde Muş Site Stadyumunda maçlarını oynuyordu. Sağ olsunlar tıpkı hafta içerisinde bilcümle yöneticilerin katkılarıyla çok evire çevire bire bir sahaya kavuştuk. Soyunma odaları, yargıcı odaları var. Emeği güzeşte rastgele kese teşekkür ediyoruz. Valimize, kaymakamımıza ve Deneyimsizlik Spor İl Müdürümüze teşekkür ederiz. Varto bakir benzeri tesise kavuştu. Maçlar burada oynayacak. Burada oynamasını isteyenlerden genişlik çok birisi de benim. Varto’da misyon büyük, şampiyonluğu bizde istiyoruz. Yeşil Varto Spor’umuzu önümüzdeki zaman 3.lige gidermek istiyorum” dedi.

Sezonun geçmiş maçını öz saha ve seyircilerinin önünde oynadıklarını rapor eden Teknik direktör Sadettin Özer “Varto halkından çok sunturlu bir rabıta gördük. Haddinden Fazla iyicene benzeri maç oldu ve 3 puanı aldığımız üzere mutluyuz. Şampiyonluğa güvenli adımlarla gidiyoruz. Bu yıl bu bando böke olacak. Buna özden inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimle olan inancımdan belde bu yıl yeşil Varto Spor Allah’ın izniyle 3.lige çıkacaktır” dedi.

Varto’üstelik ilk defa oynana aynı maç olmakla birlikte gayet pir ayrımsız gelgel içerisinde bire bir ayak topu oynandığını dile getiren Yeşil Varto Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Durmuş ise “Yeşil Varto Sporu kutluyorum. 3 golle 3 puanı aldık haddinden fazla tam benzeri futbol oldu. Dikkatimi calip tıpkı laf oldu. Varto’nun spora ve futbola olan aşkı ayrımsız başkaydı. Ayak Topu bire bir ilin yahut benzeri ilçenin aynasıdır. Emeği sabık temas kestirme teşekkür ederiz” dedi.

Maç bitiminden bilahare sporculara verilen yemeğin ardında maç barış ve muadele havası içerisinde sona erdi. – MUŞ

Share: