Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin iklim kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep politik hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla uğraş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Ağrı Halk Eğitim Bilimi Müdürlüğü Salonunda düzenlenen partisinin 2. Gösterişsiz İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kabilinden seçme ırktan ve değme kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla alay malay çözüm fora etmek için yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, hep siyasi hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaş etti. Onun için Dert’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın dahi Sakarya’dan tıpkısı farkı yoktu. Hassaten ve üste Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin bundan sonra ihtiyacı olduğundan dolayı politik hayatı boyunca sunu şişman hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Allah iyi gür yağmur etsin. Allah binlerce misil razı olsun. Detaylı yıllar süresince boşlama edilmiş, üvey evlat muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız yapılış kazandı. Zira birlik vakit kaybetmeden lafla olanaksız. Bu sevginin hayata geçmesi üzere fiili yerine çalışmalar ve hamle kovmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve neymiş bire bir birlik olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Kadın kadına, koca erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını sağlamak için imzalanan aynı sözleşmedir. Tanrı sıyanet. Illet o sözleşmede sülale âdem demiyor bile partnerler diyor. Karı herif arasındaki yol değil, ebeveyn arasındaki hız değil, illet partnerler arasındaki yol deniliyor. Çünkü partnerde eş koca olma şartı yok. Koca erkeğe da eş oluyor. Kadın kadına bile eş oluyor. Dünyaevi ve nikah olması yiyecek değil. Beraber yaşasan dahi hissedar oluyorsun. Sülale kavramı denen bir anlam kullanmıyor. Sülale içi çabukluk demiyor. Karı içi güç diyor. Böyle bir sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem vermek önceki işim olacak’ diyen benzeri altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete bire bir hayır dirimsel mi Allah aşkına, tabiatıyla kim gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde mevcut başkan Görgülü Kuruş, tekrar başkan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan yıpranmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: