Yazılmış Kanyon’da mahdut artan 4 kişiden biri öldü

Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki Yazılmış Dar Boğaz’dahi çevrilmiş kalan 4 kişiden birinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kurtarılması üzere ise çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Çandır bölgesi Yazılı Dar Boğaz Yeşildere mevkisinde 4 kişinin çevrili kaldığı ihbarı üstüne bölgeye Jandarma Taharri Istirdat (JAK) ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Bölgede inceleme eden ekipler, 1 kişinin suda boğularak hayatını kaybettiğini belirledi.

Çevrili küsurat 3 kişinin kurtarılması için çalışmaların bitmeme ettiği öğrenildi.

AFAD’ın resmi sosyal iletişim araçları hesabından yapılan paylaşımda, “AFAD ve JAK ekipleri 1 kişinin hayatını kaybettiğini, diğer 3 kişinin afiyet durumlarının gür olduğunu tayin etmiştir. Mahdut kalanları istirdat çalışmaları devam etmektedir.” ifadelerine saha verildi.

Çevrik artan 3 kişinin sağlık durumu bereketli

Isparta Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise 4 kişinin 14 Ağustos Muamele haset 09.00’dahi geldikleri Yeşildere köyünden Yazılmış Kanyon’a tabiat yürüyüşü yarmak için ayrıldıkları ve kendilerinden olgun alınamaması üstüne bu sabahleyin saatlerinde durumun ihbar edildiği belirtildi.

Alınan vukuf konusunda arama faaliyetlerinin derhal başlatıldığı kaydedilen açıklamada, aramaların AFAD, JAK ekiplerinin yanında yapışkan izleme köpek timi, taharri ve kurtarma kapik timi, istihbarat timleri, Sütçüler Uyanık Komutanlığı personeli ve insansız gelgel araçları de kullanılarak genişletildiği bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere saha verildi:

“Yapılan aramalar kapsamında saat 18.00 sıralarında, zayi şahıslardan M.K. isimli vatandaşımızın dereden geçmeye çalışırken suda boğularak hayatını kaybetmiş vaziyette, ayrıksı 3 vatandaşımızın ise salim ve afiyet durumları mebzul vaziyette Yeşildere Köyü Geçersiz mevkisinde bulundukları tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın muhat kaldıkları yalçın ve kayalık alandan çıkarılması için kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir.”Share: