Yaya Dünya Gezisi Fail Işleyen Çift Aksaray’a Geldi

EKSIKSIZLIK ONUR ATALAY

İspanya’dan yola sâdır ve 3 sene 5 aydır yayan seyahat eden Yoram Ringoet ve kız arkadaşı Izız, Bulgaristan’dan Türkiye’ye methal yaptıktan bilahare kent şehir gezip Aksaray’a geldi. Ringoet, “Ayrımlı insanları, firez ve medeniyetleri elan yakından tanımak için 40 kiloluk çantamla yola çıktım. Hep yürüyoruz, otobüse, arabaya yanılmak yok” dedi.

İspanya’dan yola çıkan ve 3 yıl 5 aydır yürüyerek seyahat fail Yoram Ringoet ve kız arkadaşının aktüel durağı Aksaray oldu. Türk insanlarının başka insanlardan çokça farklı olduğunu ve Türk yemeklerini haddinden fazla sevdiğini belirten Ringoet, “Türkiye çokça sunturlu, burada insanlar çokça konuksever. Ayrıksı ülkelerden haddinden fazla değişik, çokça beğendim. Yemeklere bayıldım, alelhusus üstelik düğün yemeklerine. Mantı çok domuzuna.”

“MÜLK KULLANMIYORUZ”

Yürüyüşlerinde tek şekilde mal kullanmadıklarını söyleyen çift, “Para kullanmıyoruz, çadırda kalıyoruz. İnsanlar arkalama ediyor, çıkarmak ve araç veriyorlar” dedi. Türkiye’birlikte bir nice yeri bu şekilde gezdiklerini dile getiren Ringoet, ” İstanbul, Ankara, Nevşehir, Kahramanmaraş, Antep, Urfa, Mardin ve Diyarbakır’a gittik. Muğla çokça pir. Likya yolu, Fethiye- Antalya yolu çokça sarp, çok yalman rampalar var, alçak çantalarla çıkıyoruz amma ülkü değil, seviyoruz” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 4 yıldır gezi yaptıklarını tamlayan Izız ise, “Türkiye’yi çok sevdim saf ve sıcak. İnsanlar haddinden fazla ısıdam, çokça sevdim onları” şeklinde konuştu. Hindistan gezisini tabanvay tümler koşa, Türkiye’den bilahare Irak, İran ve Pakistan’a gezmek istediğini dile getirdi.

Share: