YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı Acı, gündemi değerlendirdi Açıklaması

DÜRÜST Fırka Genel Başkan Yardımcısı Hamza Şiddetli, “28 Ilk Teşrin’birlikte yapacağımız toplantının asıl çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır. Burada neyi kastediyoruz? Cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla önümüzdeki yüzyılı tanımlayan benzeri argüman, bire bir motivasyon ortaya koyuyoruz. 28 Ekim’birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız, bu iddianın anlamsal çerçevesini kamuoyuyla paylaşacak.” dedi.

Elem, SELIM Tümen Umumi Merkezi’nde gazetecilerle tıpkı araya geldiği dostane toplantısında, Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine planlı yıldırı saldırısında şehit olan alp polise Allah’fecir rahmet, yaralılara şifa dileklerini iletti.

“Teröristlerce gerçekleştirilen bu saldırıyla uzun süredir üzerinde durduğumuz CHP’nin yıldırı örgütleriyle ilişkisi meselesi yeniden gündeme geldi” diyen Acı, saldırıyı düzenleyen teröristlerden Dilşah Ercan’ın, CHP aracılığıyla hazırlanan mevkuf gazeteciler raporunda “mağdur gazeteci” olarak önceleme edildiğinin görüldüğünü dile getirdi.

Dağ, oysaki bu teröristin, CHP’nin o raporu hazırladığı dönemde, “terör örgütü üyesi görünmek ve propagandasını beğenmek”tan, hükümranlık giydiğinin herkesçe bilindiğine dikkati çekti.

“CHP’nin yıldırı suçlusu olarak egemenlik giymiş birini savunması, siyaseten evrildiği noktanın kemiksiz bire bir göstergesidir” ifadesini kullanan Elem, şöyle bitmeme etti:

“Elan geçmiş, CHP’li Iye Ağbaba’nın TBMM çatısı altında savunuculuğunu yaptığı yıldırıcı Özge Vazıh, Suriye’dahi asayiş güçlerimiz aracılığıyla, atılım hazırlığındayken atıl ağıl getirilmişti. CHP İstanbul İl Başkanının, tıpkı teröristi güzellediği ve devleti dizi film katillikle suçlama ettiği paylaşımları birlikte hala hafızalarımızdaki yerini korumaktadır.

‘CHP’nin yıldırı örgütlerine desteği var’ dediğimizde, onlar kendilerini yakınlarında intikal etmek amacıyla ‘Tığ Cumhuriyeti kuran, Kuvayımilliye partisiyiz. Biz lacerem terör örgütlerine bindi veririz’ gibi tıpkı savunmayla kendilerini savundular. Bugün geldiğimiz noktada, CHP’nin yıldırı örgütleriyle olan ilişkisi haddinden fazla bariz aynı şekilde ortadadır. CHP, yıldırı örgütlerini savunmakta ve onlara rüya vermektedir. CHP, gazeteci kisvesi altında teröristleri korumaktadır. CHP, yıldırı örgütü PYD’yi meşrulaştırmaya çalışmaktadır.”

söz konusu raporda imzası olan CHP’li Ağbaba ve Hür Özel’in dünden bu yana, “Biz, terörist olduğunu nereden bilelim” şeklinde akıllara ziyan açıklama yaptıklarını dile getiren Üzücü, “Mahsus ki gene suçüstü yakalanmanın verdiği telaşla böyle tıpkısı savunmaya geçiyorlar. Kendilerini savunmaya çalışmaları beyhudedir. CHP, sav ettiği kadar Kuvayımilliye partisi ise bu skandala imza atan kişilerle arasına çabucak uzaklık koymalıdır.” diye konuştu.

CHP’nin, teröristlerle hemhal olan siyasilere ve kâh gruplara kayran küşat çalışmalarının sürdüğünü anlatım eden Kırıcı, CHP’nin düşünce uğruna yürüttüğü bu siyasetin, artık bir milli düzenlilik sorunu haline geldiğini söyledi.

Kırıcı, “CHP’nin daha çok bir değişmeyen vermesi mühimdir. Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, polisimizi martir eden gazeteci kisvesi altındaki teröristin mi yoksa milletin mi yanındadır? Akıbet kendisine bilinmelidir ki ülkemizde, yalnız gazetecilik yaptığı amacıyla tutuklanan kimse yoktur. Fakat, gazeteciliği terörizme ve suça kalkan etme gayretinde olanlar ile onlara sahip çıkmaya çalışan siyasiler vardır.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’ye e-Ticarete müteveccih kanun eleştirisi

Hamza Yara, 14 Eylül’dahi Meclis’te, CHP’nin, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Karşı Kanun’un ara sıra maddelerinin iptali üzere Temel Mahkemesine başvurmasına ilgili açıklamalarda bulunduğunu, bunun üstüne CHP’den kamuoyunu gönül tokluğu etmeyen değerlendirmelerin geldiğini anlattı.

Izdırap, CHP’ye bu konuda çağrısını yineleyerek, “Kendi ifadeleriyle Meclis’te kanun natamam zaman geriye geldiğinde ‘Hangi rant çeteleri bu kanunu engelliyor’ dedikleri üzere hangi rant çeteleri şekil faaliyetiyle bu kanunu, Temel Mahkemesine götürmüştür? Sayın Kılıçdaroğlu, bu konuda kamuoyunu gönül tokluğu edici aynı izah yapmak zorundadır. Üç maymunu oynayarak, bu süreci geçirebilmesi tür değildir.” görüşünü paylaştı.

İYİ Fırka Umumi Başkanı Akşener’in açıklamaları

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener’in, benzeri televizyonda, “Belediyelerle ait bir borcumuz kalmadı. Belediyelere umumi heyet üyesi birlikte vermedik” üzere ayrımsız ifadesinin olduğunu hatırlatan Izdırap, İzmir Saylav olduğu amacıyla bu kentten takkadak iki isme öğretmek istediğini aktardı.

YANLIŞSIZ Parti’li Hamza Elem, şöyle devam etti:

“İYİ Tümen’nin İzmir’de hiçbir liyakat esasına dayanmadan, hem umumi heyet üyesi hem bile genel müdür yerine başvuru olduğu adlar var. Bunlardan birisi İYİ Fırka GİK üyesi sakat SEMIZLIK Umumi Sekreteri Ahmet Ersagun Yücel, Meral Akşener’in talimatıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde umumi heyet üyesi, umum müdür yerine atandı. Yeniden Nihal Ağca, İYİ Parti’nin GİK üyesi ve kurucular kurulu üyesi. Ağca de şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir İnovasyon ve Uygulayım Bilimi A.Ş’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Bu büyüklüğünde meydanda konuda dahi bir umumi başkanın dolma söylemesi manidardır.”

Sedir gündemi

Keskin, konuşması öncesinde gazetecilerin gündeme ilgilendiren sorularını birlikte yanıtladı.

Sedir’te öncelikle dezenformasyonla ilgili kanun teklifinin ele alınacağını tamlayan Elem, bunu, endüstri bölgelerine ait kanun teklifinin strateji edeceğini vurguladı.

Ayrıca yaz döneminde verilen vaatleri içeren torba kanun teklifinin bile Meclis gündemine geleceğini rapor eden Şiddetli, öz kanunu teklifi ile arsıulusal anlaşmaların onaylanmasını akla yatkın bulan 40 yasa teklifinin birlikte sırayla görüşüleceğini kaydetti.

Zehir, ilk teşrin ayı içerisinde bu tekliflerin kanunlaşmasını beklediklerini, henüz bilahare bile bütçe sürecinin başlayacağını söyledi.

Intihap kampanyası

Seçme kampanyasına ilgilendiren tıpkı soru üstüne Dağ, kampanyaların YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un başkanlığındaki strateji ekibi tarafından yürütüldüğünü bildirdi.

Kampanyanın, Ar-Ge ile Lansman ve Iletişim Araçları Başkanlıklarınca yürütüldüğünü dile getiren Acı, “2023 yılında yapılacak seçimlerde, YANLIŞSIZ Tümen’nin intihap kampanyası; siyaset, sosyoloji alanında akademik çalışmalarıyla tanıdık, 2012-2014 tarihleri arasında Sayın Cumhurbaşkanımızın başdanışmanlığını yapan, esbak devir milletvekillerimizden Prof. Dr. Ertan Okumuş koordinasyonunda oluşturulan benzeri takım yoluyla yürütülecek.” dedi.

Ertan Entelektüel koordinasyonundaki ekibin, henüz evvel beş altı seçimde bile çalıştığını anımsatan Dokunaklı, uzun uzun benzeri süredir seçim kampanyası üstünde müteharrik bu ekibin, Reisicumhur Erdoğan’a üstelik benzeri sokum yaptığını dile getirdi.

“28 Teşrinievvel’üstelik yapacağımız toplantının esas çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 28 Ilk Teşrin’birlikte, Ankara Arena’dahi kamuoyuyla paylaşacağı sağgörü belgesine ilişkin istifham üzerine üstelik Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Bu, tıpkı intihap beyannamesi değil, bire bir vaat buluşması da değil. 29 Ekim Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümü. Biz önümüzdeki seçimlerde, Cumhuriyetimizin ilanından ahir ikinci yüzyıla makul gideceğiz. Dolayısıyla 28 Ilk Teşrin’i, Cumhuriyet’in ilanının 99. yılı olması cihetiyle belirledik. Burada ‘Türkiye yüzyılı’ üzerine bir hikmet verme durumu söz konusu olacak. 28 Teşrinievvel’dahi yapacağımız toplantının ana çerçevesi ‘Türkiye yüzyılı’dır.

Burada neyi kastediyoruz? Cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla önümüzdeki yüzyılı tanımlayan aynı sav, aynı motivasyon ortaya koyuyoruz. 28 Ekim’birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız, bu iddianın semantik çerçevesini kamuoyuyla paylaşacak. Bu iddiayı gerçekleştirebilme yerine elimizde gerçekten şu 100 almanak süreçte her bir liderin ortaya koyduğu hizmetle birçok argüman, çokça fazla bile akla yatkın var. ‘Türkiye yüzyılı’, sınırlarını okyanuslara, kutuplara, hassaten uzaya taşıyan aynı Türkiye ekseninin tanımıdır. ‘Türkiye yüzyılı’ dönüşen dünyada yeniliğin ve dinamizmin sembolü aynı kalkınma modeli kendisine alınacaktır. Bir görüntü ortaya koymuyoruz. Biz buna dayalı hazırlıklarımızın balaban bire bir kısmını az daha bu süreçte tamamladık. ‘Türkiye yüzyılı’, beherglas vatandaşımıza naz ortaya koyarken, aynı zamanda de kaosa sürüklenen medeniyetlere bile tıpkısı betik vazifesi görecektir.”

Intihap beyannamesi ati süreçte açıklanacak

Intihap beyannamesi üstüne takvimlendirmelerinin galiba olduğunu, 2023 seçimlerine büyüklüğünde gün periyot, hafta hafta kampanyada ne yapacaklarını planladıklarını tamlayan Elem, intihap beyannamesinin gelecek süreçte açıklanacağını bildirdi.

Rusya ile tecim konusundaki soruya karşılık veren Dokunaklı, bu ülkeyle ticaretin devam ettiğini, gâh sorunların çözümü üzere Tecim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığının çalıştığını anlattı.

Topluluk İttifakı yoluna devam ediyor

Cumhur İttifakı’nın YANLIŞSIZ Fırka ve MHP kendisine yoluna devam ettiğini söyleyen Incitici, “Şu anda antant yasasıyla beraber bu işlemler farklı tıpkısı noktaya akıllıca evrilmiş vaziyette. Partiler arası görüşmeler, mail muhabbetler olur amma şu anda (Topluluk İttifakı’nda) somut ayrımsız gelişme var mıdır diye niteleyerek sorarsanız, şu dakika amacıyla öyle ayrımsız öz söz konusu değil.” sözlerini gider etti.

Share: