YANLIŞSIZ Parti’li Incitici: CHP’nin siyaseti, milli düzenlilik sorunu haline geldi

SELIM Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Hamza Acı, Mersin’de polisevine saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden Dilşah Ercan’ın, CHP vasıtasıyla hazırlanan ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda ‘mağdur gazeteci’ yerine önceleme edildiğini söyledi. Elem, “CHP’nin görüş için yürüttüğü bu yöntem, imdi ayrımsız milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. CHP’nin çıktı aynı karar vermesi mühimdir. Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, polisimizi şehit eden gazeteci kisvesi altındaki teröristin mi yoksa milletin mi yanındadır?” dedi.

AK Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Elem, genel merkezde gazetecilerle bir araya geldi. Keder, Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını belirterek, “Teröristlerce gerçekleştirilen bu saldırıyla etraflı süredir üzerinde durduğumuz CHP’nin terör örgütleriyle ilişkisi meselesi yeniden gündeme geldi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden Dilşah Ercan’ın, Cumhuriyet Altını Umum Partisi vasıtasıyla hazırlanan ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda ‘mağdur gazeteci’ olarak önceleme edildiğini gördük. Oysaki kim bu teröristin ‘yıldırı örgütü üyesi oluşmak ve propagandasını yapmak’tan, o raporu hazırladıkları dönemde hüküm giydiğini hepimiz biliyoruz” diyerek konuştu.

‘CHP’NİN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE OLAN İLİŞKİSİ ORTADA’CHP’nin terör suçlusu olarak egemenlik giymiş birini savunmasının, siyaseten evrildiği noktanın net göstergesi olduğunu belirten Dokunaklı, “Henüz evvel CHP’li Veli Ağbaba’nın TBMM çatısı altında savunuculuğunu yaptığı yıldırıcı Değişik Görgülü, Suriye’de düzenlilik güçlerimiz aracılığıyla saldırış hazırlığındayken atıl arkaç getirilmişti. CHP İstanbul devlet başkanının, benzeri teröristi güzellediği ve devleti dizi film katillikle itham ettiği paylaşımları bile hala hafızalarımızdaki yerini korumaktadır. Tığ yıllardır milli ayrımsız muhalefetin ülkemiz için haddinden fazla elzem olduğunu söylüyoruz. ‘CHP’nin terör örgütlerine desteği var’ dediğimizde, onlar kendilerini hakikat hissetmek için ‘Tığ cumhuriyeti kuran, Kuva-yi Milliye partisiyiz. Tığ elbet yıldırı örgütlerine bindi veririz’ kabil bir savunmayla kendilerini savundular. Zaman geldiğimiz noktada CHP’nin yıldırı örgütleriyle olan ilişkisi ortadadır” dedi.’CHP, YILDIRI ÖRGÜTÜ PYD’Yİ MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞMAKTADIR’SELIM Tümen’li Şiddetli, CHP’nin yıldırı örgütlerini savunan ve onlara rüya veren tümen olduğunu savunarak, “CHP, gazeteci kisvesi altında teröristleri korumaktadır. CHP, yıldırı örgütü PYD’yi meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Raporda imzası olan Veli Ağbaba ve Bağımsız Milletvekili Özel dünden bu yana ‘Biz yıldırıcı olduğunu nereden bilelim?’ şeklinde akıllara ziyan açıklama yapmaktadırlar. Galiba ki gene suçüstü yakalanmanın verdiği telaşla böyle aynı defans yapıyorlar çünkü imzalarıyla yayımladıkları raporda bu kişinin PKK’dan hâkimiyet giydiği yazıyor. amma velakin söz konusu raporda adı sabık güya gazetecilerden Mustafa Gök, DHKP-C üyesi doğmak, düzmecilik, vezneci soygunu, ayrımsız polis ve bir bekçinin öldürülmesi, bombalama, polisle silahlı çatışma, yaralama ve öldürme eylemleri, helikopter bombardıman, silahlı cüretkâr suçlarından egemenlik giymiş birisidir. Meze Namaz, MLKP yıldırı örgütü üyesi olarak süreduran kuzuluk getirilmiştir. Raporda adı güzeşte henüz birçok kişinin terör suçunu işlediği, Türe Bakanlığı’mızın raporlarında mevcuttur” diyerek konuştu. ‘CHP’NİN ARTIK DEĞIŞMEYEN VERMESİ GEREK’

YANLIŞSIZ Fırka’li Çığlık, CHP’nin, teröristlerle hemhal olan siyasilere ve bazı gruplara kayran açım çalışmalarının sürdüğünü kanıt ederek, “CHP’nin bu konudaki vukuatları süreklilik kazanmıştır. Burada ayrımsız düzgün yoktur, ne efsus kim ayrımsız siyaset vardır. Görüyoruz ki Kılıçdaroğlu’nun bu tavrı, teröristleri cesaretlendirmektedir. CHP’nin oy için yürüttüğü bu yöntem, artık tıpkısı milli asayiş sorunu haline gelmiştir. CHP’nin imdi bire bir karar vermesi mühimdir. Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, polisimizi şehit eden gazeteci kisvesi altındaki teröristin mi yoksa milletin mi yanındadır? Serencam yerine bilinmelidir ki ülkemizde, vakit kaybetmeden gazetecilik yaptığı üzere tutuklanan kimse yoktur. Ancak gazeteciliği terörizme ve suça koruyucu yapma gayretinde olanlar ile onlara cemaat çıkmaya müteharrik siyasiler vardır” dedi.

Share: