YANLIŞSIZ Fırka Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu, Isparta’da ziyaretler yaptı Açıklaması

SELIM Öğür Afyonkarahisar Saylav Veysel Eroğlu, Isparta’de 9 baraj ve 1 gölet inşaatının bayılmak amacıyla olduğunu söyledi.

Isparta’üstelik temaslarda bulunan Eroğlu, Vilayet, Belediye ve SELIM Tümen İl Başkanlığını ziyaret etti.

Eroğlu, partisinin İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bahtının boş olduğunu söyledi.

Türkiye’nin büyüyerek geliştiğini rapor fail Eroğlu, “Ben bilcümle dünyada hizmet amacıyla Balkanlara, Kafkaslara, Afrika’ya, Ortadoğu’ya gittim. Bütün gönül coğrafyamızın beklentisi Türkiye. Biz da kesintisiz çalışacağız. Bu bayrağı sürgit bu topraklarda dalgalandıracağız.” diye konuştu.

Isparta’dahi AK Tümen’den önceki hiç baraj olmadığını kaydeden Eroğlu, “Ben Isparta’ya plakası büyüklüğünde barajın yapılacağını söyledim. Sözümüzü tuttuk. Isparta’bile şu anne büyüklüğünde 21 baraj, 7 akmaz işletmede, 9 baraj, 1 akmaz inşaatı dahi vermek üzere. Sulamalarda üstelik gür ayrımsız öğün bitirme ettik, şu ana kadar 422 bin dekar araziyi sulamaya açmışız.” dedi.

Eroğlu, sulamalar sebebiyle kentin meyvecilik anlamında çokça ilerlediğini dile getirdi.

Bakanlığı döneminde Isparta’birlikte 144 derenin ıslahının yapıldığını hatırlatan Eroğlu, şöyle bitmeme etti:

“107 milyon fidanı toprakla buluşturmuşuz. Isparta’bile ilk defa bal ormanını tığ başlattık. Isparta’birlikte 16 bal ormanı mesire alanı oluşturduk. Deminden inşallah yeni bire bir bal ormanı üzere çalışma yapıyoruz. Sıkıntılı dışından haddinden fazla makro bir bal talebi var. 26 bilcümle kendiliğinden Meteoroloji Müşahede İstasyonu kurduk. Bunlar benim hoppadak bakanlıkta yaptığım. Burada yollar, okullar yapıldı. Site Hastanesi o kadar birlik oldu ki, dünyada hakeza örneği bulunmayan. Salgını en bayağı atlatan ülke bizim ülkemiz. Ücretsiz şekilde istediğin zaman hastaneye gittin. Seçkin yerden ilacını aldın.”

Salgın zımnında Amerika ve Avrupa’birlikte ölen insanların kamyonlarla toplu mezarlara taşındığını anlatan Eroğlu, “Üste bizim gönderdiğimiz maskeler üzere ülkeler çekişme etti.” dedi.Share: