Voleybol 2. Tomar: Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top: 3 Adıyaman Gençlerbirliği: 0

Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig’da Alpedo Kahramanmaraş Voleybol, Adıyaman Gençlerbirliği’ni 3-0 mağlup etti ve ligde 5’te 5 yaptı.

Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig’inde 6’cı hafta maçlarının heyecanı yaşandı. Ekip 15’te uğraş eden Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı, Kahramanmaraş-Minval Spor Kompleksi’nde Adıyaman Gençlerbirliği ile karşı karşıya geldi.

Maça hızlı başlayan karı sahibi bando ilk setin evvel teknik molasına 8-4’lük üstünlükle girdi. Ilımlı oyunlarla rakibine kazanım sağlayıcı Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı, ikinci beceri molaya ise 16-5’lik üstünlükle geçerken, evvel seti 25-7’lik skorla kazandı.

İkinci sete dahi acul başlayan Alpedo Kervan Voleybol Takımı, bu setin geçmiş beceri molasına 8-4, ikinci teknik molasına 16-8 üstünlükle girerken bu seti ise 25-9 kazandı.

Üçüncü setin evvel ustalık molasına 8-1, ikinci teknik molasına ise 16-8’lik üstünlükle giren Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı, akıbet seti 25-8 maçı ise 3-0 kazanarak 5’te 5 yapmayı başardı.

Bu sonuçlarla birlikte Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı puanını 15’e yükseltti, liderlik koltuğunu rakiplerine bırakmadı. Adıyaman Gençlerbirliği ise aldığı bu mağlubiyetle akim puanla 8’ncı sırada haftayı kapattı.

Maç sonu açıklamalarda mevcut Alpedo Kahramanmaraş Voleybol Takımı kaptanı Zehra Coşkunsu, “Yolumuza meşbu dizgin bitmeme ediyoruz. Bugün bando yerine gür bir baziçe ortaya koyduk ve maçı 3-0 kazanmasını bilinen. Bu iyicene oyunumuzdan ufuk mutluyuz. Hedefimiz play-off’lara kalabilmek” dedi.

Ligin 6’ncı haftasında Alpedo Kahramanmaraş Uçan Top Takımı deplasmanda Merinos Bilgisizlik ile yüz yüze gelirken, Adıyaman Gençlerbirliği ise evinde Sivas İl Özel İdare’yi ağırlayacak. – KAHRAMANMARAŞ

Share: