VİOP’ta fihrist kontratı güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Ek Gün Piyasası’nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yüzdelik 0,8 azalışla 3.651,00 puandan başladı.

Ekim vadeli fihrist kontratı, küşat seansında eski alışılagelen projeksiyon kapanışının yüzde 0,8 altında 3.651,00 seviyesinden prosedür gördü.

Dün, alıcılı seyreden indeks kontratı, alışılagelen seansı esbak kapanışın yüzdelik 0,4 üstünde 3.680,00 puandan tamamladı. Fihrist kontratı, akşam seansında ise düşüş eğiliminde akıntı ederek 3.665,25 puana geriledi.

Analistler, gestalt bankalarının agresif ürem adımlarının bitmeme edeceği sinyali verdiği bire bir ortamda dakikasında yükselen ara kazanç getirileri ve dolardaki güçlenmenin dinginlik korkularını derinleştirdiğini belirterek, küresel piyasalarda bağan riziko iştahı ve oynaklığın bir süre daha bitmeme edebileceğini söyledi.

Bugün minval bankası yetkililerinin açıklamalarının strateji edileceğini, malumat gündeminde ise ABD’de küresel stoklar ve bekleyen ev satışlarının öne çıktığını aktaran analistler, teknik açıdan endeks kontratında 3.630 ve 3.600 seviyelerinin bindi, 3.680 ve 3.700 puanın direnç konumunda olduğunu bildirdi.

Share: