Vezneci soygunu üzere kazdığı tünelin altında artan eş saatler sonra kurtarıldı

İtalya’nın başkenti Roma’da vezneci soygunu üzere kazıldığı sanılan tıpkısı tünel çökünce ana yol ortasında dev aynı mezar oluştu. Kriz altında artan tünelde sıkışan bire bir eş sekiz saat süren bire bir operasyonla kurtarıldı.

Vatikan yakınlarındaki 11. Innocenzo Caddesi’nde mazi asfalt yolda inkıraz meydana geldi.

Kestirmece altı metre derinliğinde ayrımsız mezar oluşan yolun altına tıpkı tünel kazıldığı görüldü.

Yıkılan yolun enkazıyla tıkanan tünelden arkalama çığlıkları geliyordu.

İlk ilkin bire bir posta işçisi olduğu sanılan adamı kurtarmak için itfaiye birlikte karışma kısaca 30 kişilik benzeri istirdat ekibi çağrıldı.

Kurtarma görevlileri, adamı enkaz altından çıkarabilmek üzere koşut bire bir tünel kazdı, bu esnada adama müvellidülhumuza ve likit gıda desteği sağlandı.

Sekiz saat büyüklüğünde süren mukavim benzeri operasyonla kurtarılan herif dertli ayrımsız halde hastaneye kaldırıldı.

Güvenlik güçlerinin yaptığı incelemelerde, yersiz bir mağazadan başlayan tünelin bire bir banka yakınlarına ilerlediği belirlendi. Çete üyesi oldukları adisyon edilen 3 emanet gözaltına alınarak sorgulandı.

“Film kabil zayıf girişimi trajediye dönüşüyordu”

Ansa haber ajansına göre çetenin, İtalya’da dinlence dönemi olması nedeniyle şehirlerin nazik oranda boşaldığı gelecek hafta sonunda aynı vezneci soygunu yapmayı planladığı ihtimali üstünde duruluyor.

Ansa, haberde, “Film gibi vurgun girişimi neredeyse trajediye dönüşüyordu” diye yazdı.

La Repubblica gazetesine konuşan mahalle sakinleri, sonuç haftalarda bölgede haddinden fazla sayıda vurgun yaşandığını söyledi.

Mahallelilerden biri da, tünelin girişinin bulunduğu gereksiz mağazadan günlerdir akşam ezanı saatlerinde inşaat çalışmasına eş sesler geldiğini anlattı.

Share: