Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DOĞRU Parti’ye Deneyimsizlik Buluşması” düzenlendi

Van’üstelik DÜRÜST Parti Bilgisizlik Kolları vasıtasıyla “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DOĞRU Tümen’ye Deneyimsizlik Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi’nde planlı etkinliğe katılan DÜRÜST Parti Umumi Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, DOĞRU Fırka’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini belirten Kandemir, Türkiye’nin yeryüzü canlı, genişlik kıpırdak, heyecanı yeryüzü faziletkâr illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk defa görüş kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, YANLIŞSIZ Parti’ye vermeye amade mısınız? Aramıza kundak tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat 2023’te Tayyip Erdoğan’a, AK Tümen’ye cemaat çıkmaya hazır mısınız? İşte Van. Sizleri tebrik kartı ediyorum. Programımızın kandırıcı olmasını diliyorum. Mesai veren, himmet gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum kim Van, Recep Tayyip Erdoğan’a gine cemaat çıkacak. ‘Acaba DÜRÜST Tümen bölgede hangi yapacak? Van’bile hangi olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler ki deneyimsizlik burada. SELIM Fırka gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu işaret fişeği ile birlik Türkiye’ye örnek olacak.”

Festival havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde barış olanların, aklında, zihninde kardeşlik olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te DOĞRU Tümen sandıktan bir numara parti kendisine çıkacak, Cumhurbaşkanımız da Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Doğru tıpkı aksiyon yaptığımı zaman kesin aynı şekilde görebiliyorum”

DÜRÜST Öğür Genel Dalan Toyluk Kolları Başkanı Eyyüp Haysiyet İnan üstelik “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Fırka”ye programının üçüncüsünü Van’da gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’üstelik 2023’te terörün değil, iyicene tıpkı enerjinin, fena hâlde gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu temelli yerine hissedeceğiz. Van’de zaman çoluk çocuk tıpkı gürültülü veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi DOĞRU Fırka, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu ayrımsız Kürt kardeşiniz kendisine söylüyorum. Yıllar evvel ilk defa fikir kullanacağımda çok heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem birlikte milletimiz için geçmiş oyumu YANLIŞSIZ Fırka’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 yıl sonradan ne büyüklüğünde akilane ayrımsız iş yaptığımı zaman açık tıpkı şekilde görebiliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Gençlerle halk ele vererek, içtimai hayata eskimemiş tıpkı heyecan getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda şişman aynı huzurun bilgili olduğunu vurguladı.

“Yıldırı bitti”

Çocukların bundan sonra okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, doktor, yazılımcı olduklarını tabir fail İnan, şunları söyledi:

“Peki bu ayrıntılı sürede tığ hangi kaybettik? Fert kaybettik. Kırk yıl süresince dirlik kaybettik, şehitler verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Sonuç ne oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Demincek o zihniyetin ağzında balaban laflar var. Onlara Vanlı gençlerle gelişigüzel şurası karıştırmak lazım. Buraya hangi hizmeti getirdiniz? Buraya geçim mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Yetişek mi, gelecek mi, iş mi önerdiniz? Önerdikleri takkadak mağaralarda yıldırıcı katmak oldu. İşte gördünüz. Yıllarca belediye başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere yerinde gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler üzere yıpranmamış fırsatlar sundular mı? Yarayışlı. Güzeşte Hakkari’deydim, alelacayip bire bir coşku vardı. Ağrı’dahi kardeşlik ortamı var. Hakkari’den Van’a gece üç buçukta geldim. Şişman tıpkı yürek ve huzurla geldim. Evvelden bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye havalimanı yapacağımız antlaşma tekmil 98 misil saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler çünkü bu bölgeye hava meydanı, kez ve köprüyü uygun görmediler. Demincek birileri ‘niye kat, hava meydanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri amacıyla ve istihdamı amacıyla yaptık.”

“Vanlı gençler Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana büyüklüğünde şurası söyledik. Bir siyasi parti, terör yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O tümen HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Bugün bundan sonra Türkiye’üstelik terörün uzantısı ikinci fırka var. O bile Cumhuriyet Umum Partisidir. Mersin’birlikte martir olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu şen olsun. Onu martir fail pespaye teröristler ne partinin raporunda artık? Cumhuriyet Umum Partisinin raporunda imdi. Zaman terör örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’üstelik imdi iki öğür terörün uzantısıdır. Biri HDP gayr ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle biz burada 2023 Türkiye’sine net benzeri karşılık veriyoruz. Diyoruz ki Van’dahi çoluk çocuk elan çok teknolojiyle, henüz çok sosyal aktiviteyle, henüz çok kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a sunma ilgiyle duygularımızla geldik. Sizlere şunu aramak istiyorum. Van’dan anca bir gürültülü verin kim İzmir’de yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan başkan yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi SELIM Parti’yi baştan iktidar yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların arkası sıra DJ Emre Kınay sahne aldı, gençler halay çekti.

Programa, SELIM Fırka Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Reisicumhur Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti MKYK Üyesi Hüccet Kayatürk, DÜRÜST Tümen Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve kaza uray başkanları birlikte katıldı.Share: