Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’de depremde ölenler çin gıyabi cenaze namazı kılındı

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari’de, “asrın felaketi” adına nitelendirilen depremlerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İl merkezleri ve ilçelerdeki hep camilerde, cuma sonrasında depremlerde vefat edenler üzere gıyabi cenaze namazı kılındı, yakarış edildi.

Cenaze namazının arkası sıra gazetecilere açıklama özne Muş Müftüsü Halil İbrahim Çipo, el birliği ve yardımlaşmanın bu print günlerde balaban olduğunu söyledi.

Bugün Türkiye’nin temas tarafında olduğu üzere Muş’ta dahi depremde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldıklarını rapor fail Çipo, şöyle konuştu:

“Haddinden Fazla balaban tıpkı ateş var. Sunu azından cenaze namazı kılınmayan kardeşlerimiz olanaklı. Biz bu görevi bütün aynı budun adına zaman yerine getirdik. Depremin ardından Sayın Valimiz, Şehremaneti Başkanımız ve diyanet görevlileriyle zelzele bölgesine gittik. Yardımları organize ettik. Kahramanmaraş bölgesindeki son eden kardeşlerimizi benzeri hafta boyunca İslam usullerine göre defnettik. Kur’an-ı Alicenap okuduk.”

Çipo, zelzele bölgesine dokunaklı manada ayni ve nakdi yardımlar yapıldığına meni ederek, “Sabık hafta cuma namazı haset eksiksiz camilerimizde depremzedeler için 1 milyon 700 bin liralık toplandı. Bu yardımlarımız bitmeme edecektir.” diye konuştu.

Share: