Vali Makas: “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. sene dönümünde ürkmek ile anıyoruz”

Erzincan Valisi Mehmet Sirkat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü münasebetiyle tıpkısı ihtifal mesajı yayımlayarak, “Halas Savaşımızın lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu, şişman fehamet adamı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde kaçınmak ile anıyoruz” dedi.

Vali Makas, mesajında şu ifadelere düz verdi:

“Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, fikirlerini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini akıllıcasına zeki ve anlamlandırma bakımından, 10 Kasımların önemi büyüktür. Ömrünü vatanının ve milletinin bağımsızlığına adayan Atatürk; milletimizin bile desteğini alarak başlattığı Halas Savaşı’nı nazirsiz bire bir zaferle sonuçlandırarak, Aziz milletimizi tekrar ayağa kaldıran ve tarihe taraf veren nazik aynı başbuğ ve fehamet adamıdır.

Biliyoruz kim, büyük şahsiyetler matem tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, gayretleriyle anılırlar. Bizler de bu şuurla, nazik önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni yutmak demek, mutlak yüzümü bağışlamak emreylemek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.’ sözünden hareketle, onun gösterdiği yolda yürüyecek ve onun ‘en şişman eserim’ dediği Cumhuriyetimizi modern medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için muttasıl yorulmadan çalışacağız.

Milli Mücadelemizin önderi, benzersiz yiğit Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, baştan sona Aziz milletimizin kalbinde yaşayacak, alay malay savaş ettiği cebe arkadaşları ve istiklal savaşımızın bilcümle kahramanları tek devir unutulmayacaktır.

Bu önsezi ve düşüncelerle, Halas Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde saygıyla, şükranla ve rahmetle anıyor; vatanımızın ayrılamaz bütünlüğü ve milletimizin birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve yiğit gazilerimizi rahmet ve minnetle bilinmeyen ediyorum.” – ERZİNCAN

Share: