Vali Çuhadar, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutladı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 24 Kasım Öğretmenler Günü zımnında tasavvur yayımlayarak Öğretmenler Gününü kutladı.

Vali Çuhadar, 24 Kasım Öğretmenler Haset vesilesiyle, istikbalin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali, eğitim bilimi talim sisteminin taşıyıcı sütunu olan öğretmenlerin bu haysiyet gününü alacak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Vali Çuhadar, “Muallimlik mesleği sadece eğitim bilimi, tedris sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarma etmek değil, vukuf birlikte sınama ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe istihzar mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır.

Bulunduğu her ortamda çırağ misali kişi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş tıpkısı şekilde yetiştiren, mutlu görevin yılmayan temsilcileridir.

Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek hikmet üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları tenkidî us sistemine erbap, şahsiyetli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, milli ve manevi değerlere sınırlı erler yerine yetiştirmeleridir. Bu sebeple Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin haddinden fazla yetişkin payı olacaktır. Üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa eden öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim bilimi meşalesi geçkin ve zaman olduğu üzere, erte üstelik geleceğin mimarları olmaya devam edeceklerdir. Şurası çokça iyi biliyoruz kim, bugünün başarılı heybet insanları, bilimde ve düşünüm hayatında dünyaya cephe veren kişileri dünün kalburüstü eğitimcilerinin eseridir.

Bu duygularla, evlatlarımızı, geleceğimizi teslim ettiğimiz teferruat, fehim ve ekin ordusu kamu öğretmenlerimizin Öğretmenler Haset’nü kutluyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkin tutmak için, ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi ocumak ve şükranla bigâne ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: