Vahap Seçer ve Meral Seçer, Mersin’de Çağa Sevinci Canlı Depremzede Aileyi Görüşme Etti

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, yaşanan sarsıntı felaketinin peşi sıra Sazak Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Hatay’ın Samandağ ilçesinden Mersin’e getirilen ve bebek mutluluğu hayatiyetli Şarap çiftini hastanede konuşma etti. Komutan Seçer ve Meral Seçer, hem aileye ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulundu hem birlikte çağa sevinçlerine kuma oldu.

Esas Epilepsi Çakırdoğan, baba Dirayetli Çakırdoğan ve dünyaya yeni mevrut minik Mürtefi Muazzez Şarap’ı konuşma fail Komutan Seçer ve Meral Seçer, aileye Mersinli ayrımsız hayırsever vatandaşın birlikte evlerini açacağının müjdesini verdi. Başkan Seçer,” Herhangi Bir ahit devletin kurumları yerine belediyelerimizle yanınızdayız” dedi.

AİLENİN 4 YILLIK SÜT KUZUSU ÖZLEMİ MERSİN’DE SONA ERDİ

Mersin Büyükşehir’in Deprem Eş Güdüm Merkezi tarafından Hatay’dan Mersin’e getirilen Şarap çiftinin 4 almanak bebek özlemi Sazak’de serencam buldu. Hatay’ın Samandağ ilçesinde felaketi dallı güllü depremzede eş, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Mersin’e getirilerek Yenişehir Fuar Alanı’nda hazırlanan konaklama merkezinde misafir edildi. Fuarda memur benzeri yetkilinin fark etmesi konusunda temel Tutarga Çakır, Hususi Yenişehir Hastanesi’ne kaldırıldı ve doğumu burada yaptı. Bebeklerine yaşadıkları çığlık olay sonrası mülaki depremzede ev, duygularını ve yaşadıklarını Komutan Seçer ve Meral Seçer ile paylaştı. Ev, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve ekibine üstelik teşekkür etti.

BAŞKAN SEÇER: “İSMİ İLE YAŞASIN”

Başkan Seçer, gerçekleştirdikleri ziyarette minik Mürtefi Aziz’i istekle, “İsmi ile yaşa. Nazik önceki olsun. Mersin Ağacı’e Samandağ’dan geldiniz değil mi? Ben 2. çağ, Salı haset oradaydım. Akşam biraz geç vakitti. Haddinden Fazla hasar gören yerlerden aynı tanesi sizin Samandağ. Özellikle o girişte baktım sağlı sollu emniyetsiz hiçbir molekül kalmamış” dedi.

Temel Tutarık Şarap üstelik “On Paralık ocak diye bir şey kalmamış” diye yaşananları aktardı. Başbuğ Seçer, ailenin Mersin Ağacı’e ne devir geldiklerini sordu ve Ağababa Mahirane Çakırdoğan birlikte Mersin Ağacı’e şüphesiz geldiklerini anlatırken, “Sazak halkı haddinden fazla duyarlı” diyerek konuştu.

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Esas Tutarak Şarapde duygularını, “İyi ki sizin üzere insanlarla karşılaştık.  İnanın o kadar yardım ettiler kim. Yani kiminle karşılaştıysam o kadar iri yardımı oldu ki. Haddinden Fazla teşekkür ederim” diye niteleyerek dile getirdi.

Başkan Seçer ise şunları kaydetti:

“Mersinliler hakeza. Sazak halkı hakeza çok duygulu. Buranın özelliği şu; Türkiye’nin değme yanından mevrut insanlar var. Onların rastgele birinin ayrı tıpkısı hikayesi, mazisi var. Bu acılarınızı onlar haddinden fazla iyi anlayabiliyor. Illet ayrımsız kayırıcı doğduğu yeri bırakıp bire bir başka kente gelsin? İşte böyle teessürat yaşayabilir, orada kırıcı hâller yaşayabilir, soylu erki sıkıntılar yaşar. ‘Gideyim çoluğuma çocuğuma henüz güzel tıpkısı gelecek kurayım’ diyerek dirimsel. Acılı âdem sağlık ya bile çıktı ‘güzelce hanay yaşayayım’ diyen sağlık. Amma teessürat çeken, mesail zinde, sizler üzere böyle on paralık hesapta olmayan badireler geçiren insanlar tabi ki doğaldır… Bura, seçme köşesi sizin, Türkiye’nindir. Mersin Ağacı’imize herkesin gelmesini isteriz, herkese birlikte kapımız örtüsüz. O anlamda dahi milletimizin bağrına basarız.”

“GELIŞIGÜZEL DEVIR DEVLETİN KURUMLARI ADINA BELEDİYELERİMİZLE YANINIZDAYIZ”

Meral Seçer birlikte aileye müjdeli haberi, “Hastaneden çıkınca hayırhah bire bir vatandaşımız evinde konaklatacak” diyerek aktardı. Başbuğ Seçer bile bu müjdenin üzerine, “Haza. Bunu da yıpranmamış duyuyorum. Bana da sürpriz oldu. O vatandaşımızın bile gönlünden öyle gelmiş. Sizi dinlendirir beş altı dönüş. Ondan sonraları Tanrı semih. Seçkin antlaşma devletin kurumları kendisine belediyelerimizle yanınızdayız” diyerek konuştu.

Share: