Vahap Seçer, ‘Gaziler Günü’ Dolayısıyla Planlı Programlara Katıldı

Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer,  ’19 Ilkgüz Gaziler Günü’ dolayısıyla Sazak Valiliği yoluyla planlı törenlere katıldı. Komutan Seçer, site protokolü ile alay malay, Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki çelenk bildirme töreninin ardından topluluk ziyaretleri yaptı ve serencam olarak birlikte öğle vakti yemeğinde gazilerle buluştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Sazak Valisi Ulvi Hamza Güreşçi, Akdeniz Toprak ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Boşluk, Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tören düzeni üyeleri, gaziler ve martir aileleri katıldı.

Törende, Mersin Ağacı Valiliği, Akdeniz Mıntıka ve Garnizon Komutanlığı, Mersin Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığı ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Ağacı Şubesi marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın arkası sıra, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Ağacı Şubesi Komutan Yardımcısı Kemal Gülbeyaz marifetiyle, günün medlul ve önemine ilgilendiren müşavere yapıldı. Merasim, benzeri öğrencinin koşma okuması ile sona erdi.

TOPLULUK ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Protokol üyeleri elan sonraları Türkiye Harp Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Ağacı Şubesi’ni musahabe ederek, Cemiyet Başkanı Fatih Tuncer ve topluluk üyeleri ile aynı araya geldiler. Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanlığı ve Türkiye Mütekait Astsubaylar Derneği Mersin Ağacı İl Başkanlığı’nı musahabe ederek; Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Sazak Şubesi Komutan Yardımcısı Kemal Gülbeyaz ve Türkiye Zor Astsubaylar Derneği Sazak İl Başkanı Halil Kur ile tıpkı araya gelen protokol üyeleri, burada düzenlenen törende gazilerle buluştular.

KENT PROTOKOLÜ, GÜN ORTASI YEMEĞİNDE GAZİLERLE BULUŞTU

Program, Mersin Valiliği eliyle Gaziler Günü dolayısıyla planlı yemekle devam etti.  Yemeğe, Sazak Valisi Mürtefi Hamza Pehlivan ve eşi Nasip Güreşçi, Akdeniz Havza ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve eşi Oya Göz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, protokol üyeleri, gaziler ve aileleri ile şehit aileleri katıldı.

Kırat’an-ı Eli Açık tilaveti ile başlayan yemekte, Mersin Ağacı Valisi Ulvi Hamza Pehlivan tıpkı danışma yaptı. Yemeğin arkası sıra Mersin Ağacı İl Müftüsü Aydın Yığman yoluyla okunan dua ile aşındırmak programı sona erdi.Share: