Uzmanından artan kasko maliyetlerine karşı öneriler

Pandemi ve ardından küresel çapta yaşanan gelişmeler, döviz kurundaki dalgalanmalar, sakınım zerre ve işçilik maliyetlerini artırdı. Bu boyut kasko maaliyetlerinin sabık yıla göre artmasını yanında getirdi. Vesile sahiplerinin alacakları minik önlemlerle artan kasko maaliyetleri karşısında bütçe ve ihtiyaçlarına özel çözümler bulabileceklerini tamlayan Generali Sigorta CEO’su ve Genel Müdürü Sylvain Ducros, son yıllarda kurgu sahipleri beyninde haddinden fazla konuşulan konulardan biri olan modüler kasko sigortaları için bilgilerin beraberinde bütçeleri hafifletecek öneriler paylaştı.

‘Kara Taşıtları Sigortası’ yahut gelişmemiş adıyla kasko sigortasının; aynı aracın kaymakamlık yapması, yanması, kötü niyetli akım, çalınması evet da çalınma girişimi kabil çokça sayıda riske cebin siper sağladığını tamlayan Sylvain Ducros, “Araçlarda meydana mevrut ufak hasarlar üstelik kasko yaptırmaktan henüz pahalıya mal olabiliyor. Hele açar sayısının kısık olduğu bölgelerdeki hareketli kaymakamlık riskini üstelik ayn önünde bulundurduğumuz takdirde, kasko sigortası yaptırmanın önemi aynı yol henüz anlaşılıyor. Son dönemlerde kasko sigortalarına gelen zamlar cihetiyle milyonlarca dil sahibi kasko sigortası olmadan yola çıkıyor. Ancak bu zıt tabloyu aksine çevirecek çözümler kâin” dedi.

“KASKO SİGORTASI GÜNÜMÜZDE YERYÜZÜ ÇOKÇA RICA GÖREN SİGORTA TÜRLERİ ARASINDA MEYDAN ALIYOR”

Herhangi Bir nev riske karşı araç sahiplerini garanti altına alan kasko sigortasının, günümüzde bildirme çokça arzu gören sigorta türleri beyninde vadi aldığını rapor eden Sylvain Ducros, “Parçalı kasko sigorta ürünleri ise günümüzde bütçe ve azrail ihtiyaçlarına göre şekillenen özel poliçeler oluşturabilme imkanının beraberinde hızlı ve zahmetsizce sigorta ahiz deneyimi sunuyor. Parçalı sigorta ürünleri, sunduğu garanti paketlerinin yanı sıra sigortalıya ekstra indirim opsiyonları birlikte sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“SEÇME TEMİNAT KASKO FİYATINI YÜKSELTİYOR”

Açacak sahiplerinin istediği sigorta türünün teminatları arasından seçim yapmalarının de kasko sigorta primini düşüreceğini aktaran Sylvain Ducros: “Çünkü, sigorta poliçesine dahil edilen her bir güvence kaskonuzun fiyatını yükseltiyor. Bu genişlik kurgu sahiplerine bütçelerini aşan ödemeleri birlikte getiriyor. Bu duruma dur almak benzer. Söz Gelişi modüler sigortacılık ürünlerinden biri olan parçalı kasko, esnek yapısı ile anahtar sahibinin özlük kasko kapsamını belirlemesine imkân tanırken, ihtiyaç dahilinde olmayan teminatlara ekstra prim ifa zorunluluğunu üstelik ortadan kaldırıyor. Ayrıksı aynı deyişle, parçalı kasko sayesinde açacak sürücüleri istedikleri özellikleri seçerek kasko poliçelerini kendileri oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Hasarsızlık esirgeme teminatının kaskoya karışma edilerek yahut muafiyetli kasko tercih edilerek kasko priminin cesim oranda düşürebileceğini de nâkil Sylvain Ducros, bundan sonra kasko sigortalarının müşterilerin ihtiyaçlarına bakarak yeniden şekillendirilebileceğini belirtti.

“ŞALTER MASRAFLARININ ARTTIĞI BU DÖNEMDE MÜŞTERİLERİN İHTİYAÇLARINA ALTERNATİFLER SUNUYORUZ”

Generali Sigorta’nın modülerlik opsiyonu ile miftah sahiplerini buluşturduğu ‘Benim Kaskom’ sigortasının arkası sıra 2 bakir kasko ürünüyle daha çevirgeç sahiplerine şok ayrımsız sigortacılık deneyimi vaat ettiğini tamlayan Sylvain Ducros, “Araç masraflarının arttığı bu dönemde müşterilerin ihtiyaçların bakir alternatifler sunuyoruz. Generali Sigorta, mevcut kasko ürünü olan ‘Benim Kaskom’u teminatları ihtiyaca göre şekillenebilen bir kasko ürünü yerine yenilerken, benzeri zamanda anahtar sahiplerini asıl risklerden esirgeyici kullanılmamış ekonomik kasko ürünü ‘Benim Akıllıca Kaskom’ ve yeni pert kasko ürünü ‘Aracım Güvende Kaskom’ ile müşterilerine, bütçeye ve ihtiyaca özel kasko poliçesi oluşturabilme imkan sağlıyor. Şalter sahiplerinin web sitemizi ve acentelerimizi konuşma ederek bütçelerine ferah ati uygun ürünleri incelemeleri kabil” diye niteleyerek konuştu.

Share: