Uyuşturucu tacirine 15 yıl 7 ay mahpushane cezası

Kayseri’de ‘uyuşturucu ticareti yapma’ suçundan yargılanan sanığa 15 yıl 7 kamer hapishane ve 31 bin 240 TL adli para cezası verildi.

Kayseri 1’inci Pahal Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu H.C., tutuksuz maznun Y.D. ve sanık avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet Altını savcısı marifetiyle sunulan mütalaada sanık H.C.’nin ‘metal konu ticareti yapma’ suçundan cezalandırılmasını istedi.

H.C. mahkemede yaptığı savunmada suçlamaları reddederek, Mızrap ticareti yapmadım. Arkadaşım hapisten çıkmıştı. Onu ziyarete gitmiştim. Orada aramızda maden alışverişi olmadı. Bana yapılan suçlamalardan birine ise uzaklık getireyim. bir zaman önce emmek amacıyla esrar almıştım. Insan beni gördü ısrarla istedi. ‘Benim kullanacağım büyüklüğünde var’ dedim ama o ısrarla istedi. Verdim, karşılığında mal almadım” ifadelerinde bulundu.

Tutuksuz maznun Y.D. ise mahkemede verdiği ifadesinde elden kullanıcı olduğunu belirterek, beraatını kâm etti.

Mahkeme eliyle yapılan entelekt sonucunda, tutuklanmadan yargılanan sanık Y.D. aklanma ederken, maznun H.C. ise ‘mızrap veya münebbih yön ticareti yapma’ suçundan 15 yıl 7 ay 15 dolaşma mahbes ve 31 bin 240 lira adli dünyalık cezasına çarptırıldı. – KAYSERİ

Share: