Uyuşturucu operasyonunda yakalanan şüphelilerden enteresan savunma: Hastaneye gidiyorduk

İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlar Ofis Müdürlüğü ekipleri, esrar ticaretine yönelik, bugün gün ortası saatlerinde Hacılar Harmanı Mahallesi’nde ayrımsız iş hesabına cerrahi müdahale düzenledi. Polisin geldiğini ayırt fail Yunus K. (20) ve Amaç Y. (29), 68 HA 926 plakalı hafif ticari araca binip, kaçmaya başladı. Şüpheliler ‘dur’ ikazında bulunan polislerin üstüne aracı sürüp kaçmaya bitmeme etti. Bunun üzerine kaçış güzergahlarındaki kavşaklarda ilaç alınırken, bölgeye de çok sayıda polis güçleri ekibi gönderme edildi.

PATLAK LASTİKLE KAÇMAYA ÇALIŞTI

Polis, izleme sırasında Yunus K.’nın kullandığı hafif ticari aracın lastiklerine keskin açıp gidermek istedi. Fakat Yunus K. aracın lastiğinin patlamasına rağmen kaçmaya devam etti. Yunus K. yönetimindeki belli belirsiz ticari vesile, kavşakta tılsım alan başka tıpkısı polis güçleri aracına çarptı. Yeniden kaçmaya müteharrik 2 dalavereli, polis ekiplerince yakalandı. Miftah ve şüphelilerin üstünde yapılan aramada tıpkı miktar beyaz ve tütün ile 1 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

“BİZ KAÇMADIK, HASTANEYE GİDİYORDUK”

Gözaltına alınan 2 yabansı, kendilerini görüntüleyen gazetecilerin “Sebep kaçtınız” sorusuna “Tığ kaçmadık, hastaneye gidiyorduk” diye niteleyerek yanıt verdi. Yunus K. ile Erek Y., sorgulanmak için Inanma Müdürlüğü’ne götürüldü.Share: