Ünlü rabıt sanatçısı Ömer Yarşi toprağa verildi

Ünlü saz sanatçısı Ömer Yarşi toprağa verildi

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da son fail Hars ve Turizm Bakanlığı’nın Mahalli Sanatçılarından olan ve ‘sazın üstadı’ adına bilinen Ömer Yarşi akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Afyonkarahisar’ın yerel şivesini tabii ayrımsız şekilde kullanarak ile kente saf türküleri seslendirmesi ile bildik Yarşi yaşlılığa ilişkin çeşitli hastalıklarda periferi 83 yaşında hayatını kaybetti. Ekin ve Turizm Bakanlığı’nın Mahalli Sanatçı unvanı mevcut ve ‘sazın üstadı’ kendisine tanıdık Yarşi üzere Kâmil Caminde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, İkmal ve Garnizon Komutanı Liva Osman Alp, tören düzeni üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Yarşi ailesinin sevenleri katıldı. Cenaze töreninde ayrımsız haddinden fazla ünlü sanatçının çelenk göndermesi ise dikkatlerden kaçmadı. Yarşi kılınan cenaze namazının arkası sıra Afyonkarahisar Çağcıl Mezarlığında toprağa verildi.

Evli ve 3 yavru babası olan Yarşi, 2012 yılında Firez ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan ve 150 kişinin katıldığı sınavda bir numara kendisine ‘Mahalli Artist’ unvanı aldı.

Share: